Kultowy lokal zamknięty.

Można rzec, że tutaj sprzedawano wypieki "od zawsze". Już w latach 80-tych ubiegłego wieku cała Ligota chodziła tu po ciastka.

Nie tylko tu oczywiście, lecz akurat ten lokal zawsze był pełen ludzi. Być może na jego popularność wpływała też fantastyczna lokalizacja - wszystkie autobusy wjeżdżające z ul. Piotrowickiej w Panewnicką zatrzymują się obok.

Lokal zmieniał się. Jakiś czas temu został przebudowany. Powiększyła się sala sprzedaży. Cały czas jednak specjalizował się w wypiekach - tortach, ciastkach, pieczywie.

I trudno uwierzyć w to, co się stało. Od jakiegoś czasu dawna cukiernia stoi zamknięta na głucho. Na drzwiach i na dachu tablice informujące, że jest do wynajęcia. Na razie chętnych brak.

Inne piekarnie i cukiernie przy Panewnickiej radzą sobie doskonale. A jest ich tu niemało.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.