To rewolucja! Koniec z mandatami za brak tych dokumentów w portfelu.

Który z kierowców nie zapomniał choć raz dowodu rejestracyjnego? Jego brak narażał na mandat. Podobnie jak brak kwitka OC.

O ile miało to głęboki sens w czasach, gdy nie było jeszcze światłowodów i mobilnej łączności cyfrowej, o tyle teraz jest to relikt służący chyba tylko gnębieniu kierowców i poprawianiu wyników budżetowych policji.

Od 1 października wchodzą w życie regulacje, uchylające obowiązek przewożenia w aucie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia opłaty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Teraz wystarczy, że płacimy ubezpieczenie na bieżąco i mamy ważny przegląd. Wspomniane dokumenty mogą leżeć w szufladzie.

To bardzo ważne nie tylko dla zapominalskich. W wielu rodzinach więcej niż jedna osoba jeździ autem. Archaiczny nakaz noszenia ze sobą papierków powodował bezsensowne zamieszanie oraz kłopoty.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.