Miejskie Centrum Energii powstało w Katowicach. Służyć będzie mieszkańcom.

MCE mieści się przy ul. Młyńskiej 2, w lokalu z witryną i jest dostępne prosto z ulicy. Chodziło o to, żeby można tu było zajrzeć „po drodze” i zdobyć potrzebne informacje bez konieczności odwiedzania wydziałów magistratu.

Na parterze mieści się punkt konsultacyjny wraz z kącikiem dla dzieci, a na antresoli część wystawowa i warsztatowa.

- Jesteśmy liderem w województwie śląskim jeśli chodzi o zakres realizowanych projektów mających na celu poprawę jakości powietrza. Dofinansowujemy wymianę systemów grzewczych na ekologiczne, wprowadziliśmy zwiększone dopłaty do zakupu opału dla najmniej zamożnych osób, realizujemy wiele projektów termomodernizacji. Chcemy z tymi wszystkimi informacjami trafić do jak najszerszej grupy mieszkańców – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W MCE możemy zdobyć wiedzę na temat zmiany sposobu ogrzewania w mieszkaniach i o tym, jak oszczędzać energię w codziennym życiu. Dostępne będą nie tylko szczegółowe informacje o miejskich programach wsparcia, ale także o innych projektach na szczeblu województwa i kraju m.in. o programie „Czyste Powietrze”.

Tu dowiemy się np. do kiedy należy wymienić stary kocioł opalany węglem, czy dowiedzieć się, jakie paliwa mogą być stosowane do ogrzewania mieszkań.

MCE będzie działało w takich samych godzinach jak Biuro Obsługi Mieszkańca czyli od 7.30 do 15.30 od wtorku do piątku i od 7.30 do 17 w poniedziałki.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.