Czy dostaliście ostrzegawczy SMS na swój telefon? Władze rozsyłały ostrzeżenie, niestety chaotycznie.

To stało się pierwszy raz. Od dłuższego czasu zapowiadano stworzenie systemu, który będzie ostrzegał np. przed groźnymi zjawiskami pogodowymi za pomocą informacji przesyłanych na nasze telefony komórkowe. Dziś stało się to po raz pierwszy.

System jeszcze wymaga poprawek. Niektórzy z nas otrzymywali ostrzegawcze SMS o 19.00. Inni dopiero po 22.00. Tak być nie powinno, szczególnie, że chodziło o niebezpieczeństwo, które - jak przewidywano - miało nadejść już o godz. 20.00.

W dodatku treść również była nie taka, jak powinna.

Alert wysyłany za pomocą SMS-ów na nasze telefony brzmiał:

"Uwaga. W nocy na południu województwa bardzo silny wiatr. Nie chowaj się pod drzewami. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem są zagrożeniem. Śledź informacje pogodowe".

Tymczasem o godz. 13.00 Centrum Kryzysowe Wojewody Śląskiego zamieściło komunikat informujący, że zagrożenie wystąpi również w Katowicach. A także ościennych miastach. Czyli niebezpiecznie będzie nie tylko na południu województwa:

"Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach miejscami do 95 km/h, z południowego zachodu, skręcający na północny zachód".

Obecnie za oknami rzeczywiście bardzo mocno wieje.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

---
Prowadzisz biznes? Czytasz ten tekst? Otóż to. Reklamuj się z nami. W ten sposób pomożesz nam utrzymać ten serwis informacyjny.