Pożar domu jednorodzinnego. Dwie osoby ewakuowały się o własnych siłach, trzecia trafiła do szpitala.

Aż 10 jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem, który pojawił się w domku jednorodzinnym przy ul. Żurawinowej w Podlesiu.

Do pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę. Strażaków zaalarmowano około godz. 23.00. Gdy pierwsze wozy gaśnicze dotarły na miejsce, płonęło już poddasze budynku. Dwie mieszkające tam osoby wyszły na zewnątrz o własnych siłach. Ale wewnątrz była jeszcze jedna osoba. Została wyniesiona na zewnątrz przez strażaków. Następnie karetka pogotowia odwiozła ją do szpitala.

Z żywiołem walczyły zastępy z obu jednostek ratowniczo-gaśniczych w Katowicach, a także druhowie-ochotnicy z Podlesia oraz Kostuchny. Jak informowali strażacy OSP Kostuchna, jeszcze pół godziny po północy trwała akcja gaśnicza.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. OSP Kostuchna.