Dziś godzina roweru miejskiego za darmo. Koleje i komunikacja miejska też coś szykują w zanadrzu. A w centrum Katowic dodatkowe atrakcje.

Dziś Dzień bez Samochodu. Z tej okazji każdy, kto zechce skorzystać z roweru miejskiego w Katowicach, będzie mógł jeździć nim za darmo nie tylko przez pierwsze 15 min., lecz przez całą godzinę.

Podkreślmy tu, że darmowa godzina dotyczy każdego, kto dziś zasiądzie na siodełku roweru miejskiego.

Dzisiaj już tradycyjnie z ofertą darmowych przejazdów wychodzą Koleje Śląskie oraz KZK GOP. Przejazdy koleją w tę sobotę za darmo, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego. Co ważne - okaziciel dowodu może zabrać osobę towarzyszącą.

Ta oferta nie dotyczy pociągów KŚ na odcinku Chałupki - Bogumin oraz Żywiec - Zakopane.

W autobusach i tramwajach posiadacze dowodów rejestracyjnych również dziś jeżdżą za darmo.

Ul. Mickiewicza dziś będzie częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego. Tu funkcjonować ma miasteczko rowerowe. Będziemy też mogli obejrzeć samochody elektryczne.

Dla tych, którzy chcieliby się takim samochodem przejechać, prawdopodobnie też będzie taka możliwość. Rozdawane mają być vouchery na przetestowanie usługi wynajmu samochodów na godziny bądź na minuty.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.