Mikołów: Trzeba będzie zamknąć Wiślankę. Trwa zabezpieczanie gigantycznego arsenału. Pół miasta mogło wylecieć w powietrze.

Saperzy zabezpieczają gigantyczny arsenał broni i amunicji, odnaleziony w Mikołowie. Wczorajsza akcja została przerwana około północy, gdy ciężarówki saperów były pełne. Dziś kontynuowano akcję wydobywania z ziemi broni i amunicji. Już wiadomo, że jutro z tego powodu trzeba będzie zamknąć Wiślankę.

Od II wojny światowej w ziemi niedaleko mikołowskiego Auchan tkwiły setki ciężkich pocisków artyleryjskich i tysiące pocisków rozmaitych mniejszych kalibrów, naboje karabinowe, granatniki przeciwpancerne, karabiny i magazynki pełne amunicji strzeleckiej.

Wybuchowe znalezisko zostało ujawnione podczas wykonywania prac ziemnych. W związku z zabezpieczeniem miejsca znaleziska nastąpiły utrudnienia w ruchu drogowym na DK 81. Droga była częściowo zablokowana od skrzyżowania przy sklepie Auchan, aż po zjazd na Tychy. Z pobliskich domów ewakuowano mieszkańców.

W czwartek 13 września 2018 r. od około godz. 10.00 czynności związane z odnalezieniem materiałów będą kontynuowane. W związku z powyższym ruch drogowy będzie znacznie utrudniony. Ten sam odcinek Wiślanki zostanie zamknięty w obu kierunkach, auta pojadą objazdami.

Droga krajowa DK 81 w Mikołowie będzie zablokowana w obu kierunkach od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do zjazdu na DK 44 kierunek Tychy. Kierowcy jadących od strony Tychów będą kierowani na drogę DW 928 oraz na Katowice, natomiast jadący od strony Katowic będą kierowani w kierunku centrum miasta Mikołowa DK 44 oraz na Tychy lub DW 928. Kierowcy jadący od strony Gliwic mogą spodziewać się objazdu przez centrum miasta oraz DW 928, natomiast jadący od Żor, na DW 928 lub Gliwice.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Policja Mikołów.