Na dworzec PKP w Katowicach jadą pirotechnicy. Dworzec ewakuowano.

To już kolejna godzina akcji. Przed 8.00 ochrona dworca zauważyła dwa bagaże pozostawione bez opieki w hali głównej dworca PKP w Katowicach.

Wszczęto alarm i zarządzono ewakuację hali dworcowej. Na miejsce przybyły wszystkie służby. Policjanci zjawili się z psem przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych.

Na miejsce lada chwila dotrą policyjni pirotechnicy. Na razie nie wiadomo, czy w bagażach znajdują się ładunki wybuchowe, czy też (jak zwykle) ktoś roztargniony zapomniał o swoich rzeczach.

Sprawdziliśmy, czy pociągi kursują czy na torach zapanował chaos. Koleje Śląskie informują o kilkudziesięcio i kilkunastominutowych opóźnieniach, ale pociągi jeżdżą. 

Aktualizacja: O godz. 10.45 akcja saperów została zakończona. W walizkach były rzeczy osobiste.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: robot saperski. Fot. Policja.