Jest 500 Plus dla rodziców. Będzie 500 Plus dla kolejnej ogromnej grupy społecznej.

Dziś lider rządzącej partii potwierdził. Rząd przedstawi projekt programu 500 Plus dla emerytów a parlament go przegłosuje.

Jarosław Kaczyński o nowym programie socjalnym wspomniał w rozmowie dla "Super Expressu". Wspomniał, że w Polsce jest 9 mln. emerytów, więc "każda drobna podwyżka przekłada się na olbrzymie sumy". Dlatego pomysł jest taki, by 500 Plus dla emerytów sfinansowali ci, którzy najlepiej zarabiają.

W praktyce ma to wyglądać tak, że najbogatsi będą płacić dużo wyższy ZUS. Obecnie, w momencie gdy zarobią sumę równą 30 średnim krajowym, wówczas do końca roku ustaje obowiązek płacenia kolejnych składek ZUS.

PiS chciałby zlikwidować ten próg, co dałoby państwu 7 mld. zł. O ile oczywiście najbogatsi nie przeprowadzą się z płaceniem podatków do Czech czy na Słowację.

Prace nad nowym programem socjalnym już trwają. Szczegóły dopiero poznamy. Z przecieków wynika, że chodzić może o trzynastą emeryturę (wówczas byłoby to więcej niż 500 zł), dodatki od 100 zł do 500 zł (wówczas mogłoby to być mniej), albo jednorazowe świadczenie.

Gdyby skończyło się na tym ostatnim, to pieniądze wypłacanoby przed Bożym Narodzeniem.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Pixabay.