Trwa batalia o Strefę Kultury. Muzeum Śląskie poinformowało nas przed chwilą, że trwa akcja zbierania podpisów pod petycją o to, by w tej części Katowic nie budować wysokościowców. (Komentarz do zdjęcia na końcu).

I dziś, i jutro, jak również w kolejne dni. Muzeum Śląskie nie daje nam zapomnieć o tym, że deweloper budowlany chce odmienić Strefę Kultury. Miejsce za muzeum zamierza zabudować wieżowcami, które zdominują tę niezwykłą część naszego miasta - dziś jeszcze wizytówkę Katowic.

Pod petycją przygotowaną przez dyrektor Alicję Knast podpisać się może każdy. Fragmenty:

"Nie negując faktu, iż dalsze inwestycje w okolicach Strefy Kultury są potrzebne i nieuniknione, zwracamy uwagę, że powinny być one planowane i przeprowadzane w sposób zrównoważony oraz w duchu poszanowania krajobrazu, który w tym miejscu ma szczególne znaczenie.

Wyrażamy sprzeciw wobec działań mogących osłabić narzędzia ochrony krajobrazu i chcemy bronić jego integralności w przestrzeni Strefy Kultury.

Dopuszczenie do powstania w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Śląskiego budynków wysokich, górujących nad zabytkową tkanką byłej kopalni Ferdynand-Katowice, zmienią bezpowrotnie krajobraz tej części miasta, niwecząc wysiłki projektantów i przekreślając efekt, jaki udało się uzyskać, budując nową siedzibę Muzeum".

Pełny tekst apelu w linku poniżej. Tam również można złożyć swój podpis, o ile oczywiście ktoś popiera petycję. Przypomnijmy, że w tym miejscu powstaną m.in. wieżowce o wysokości 18 pięter. Występując o zgodę na budowę deweloper informował o zamiarze wzniesienia niższych budynków.

Link do petycji:
http://www.petycje.pl/petycja/12912/apel_o_niedopuszczenie_do_uruchomienia_duzych_inwestycji_w_bezpozrednim_sssiedztwie_strefy_kultury.html 

Drugi adres dla osób popierających petycję: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na zdjęciu: W bok od ul. Hallera jest sporo takich rozpadających się i zaniedbanych posesji. Tak o swoje nieruchomości dba PKP. Gdyby deweloper zechciał budować tu i zamierzał ucywilizować inne nienajciekawsze rejony naszego miasta, pierwsi byśmy wnioskowali o medal dla niego, a może nawet o architektoniczną nagrodę Nobla (nie istnieje, więc trzeba by ją stworzyć).

A może wy macie pomysł, gdzie mógłby budować z pożytkiem dla całego miasta?

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.