Katowice: Drogowcy wkraczają na ulicę Krakowską. Grudniowy remont w Szopienicach

Katowice: Drogowcy wkraczają na ulicę Krakowską. Grudniowy remont w Szopienicach

6 grudnia 2025 Wyłączono przez Redakcja Katowice Dziś

Choć w kalendarzu mamy już grudzień, a dziś mikołajki (6 grudnia nastąpiła publikacja tej informacji), aura za oknem wciąż jest łaskawa dla drogowców. Jesienną pogodę postanowili oni wykorzystać. W najbliższy poniedziałek rozpoczną prace w Szopienicach. Kierowcy muszą przygotować się na obecność ciężkiego sprzętu w rejonie ulicy Krakowskiej.

 

Pogoda sprzyja drogowcom. Zamiast pługu wyjedzie rozściełacz

 

Mamy koniec pierwszego tygodnia grudnia, ale zima w tym roku nie spieszy się do Katowic. Zamiast śniegu i mrozu, mamy temperatury, które bardziej przypominają późną jesień. To okno pogodowe to doskonała okazja dla służb miejskich, by – zamiast walczyć z gołoledzią – poprawić stan infrastruktury.

 

Już w poniedziałek, 8 grudnia, ekipy remontowe pojawią się w Szopienicach. Decyzja o rozpoczęciu prac w takim terminie może zaskakiwać, ale drogowcy chcą zdążyć przed świątecznym szczytem i ewentualnym atakiem zimy. Cel jest prosty: wyremontować zniszczony fragment jezdni, póki asfaltobeton da się kłaść w odpowiednich warunkach.

 

Gdzie dokładnie pojawią się utrudnienia na Krakowskiej?

 

Prace obejmą newralgiczny odcinek ulicy Krakowskiej. Chodzi o fragment o długości około 350 metrów, ciągnący się od zjazdu do sklepu Selgros aż do torów kolejowych. To łącznie ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych nawierzchni, która prosiła się o naprawę.

 

Inwestycja nie jest kosmetyką – stare, zdegradowane warstwy asfaltu zostaną rozebrane, a w ich miejsce pojawi się zupełnie nowa, równa nawierzchnia. Ma to znacząco poprawić komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo w tej części dzielnicy.

 

Czy droga zostanie zamknięta? Termin zakończenia prac

 

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach uspokaja kierowców: ulica nie zostanie całkowicie zamknięta. Roboty mają być prowadzone przy zachowaniu ciągłości ruchu, choć należy liczyć się z pewnymi utrudnieniami i zwężeniami. Warto więc zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność, patrząc na znaki tymczasowej organizacji ruchu.

 

Koszt szybkiego liftingu ulicy to ponad 486 tysięcy złotych. Jeśli pogoda nagle się nie załamie, drogowcy planują uwinąć się z robotą do 20 grudnia. Jest więc duża szansa, że na święta mieszkańcy Szopienic pojadą tą ulicą już po nowym, gładkim asfalcie.

 

***

WAŻNY TEMAT

Czy Stany Zjednoczone są jeszcze naszym sojusznikiem?

To nie jest przewrotne czy prowokacyjne pytanie.

***

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Tylko ciekawe i ważne treści.

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak. 

***