Tajemnicza kradzież z włamaniem w Katowicach.

Tajemnicza kradzież z włamaniem w Katowicach.

6 sierpnia 2025 Wyłączono przez administrator

Policja publikuje wizerunek podejrzanej, ale szczegóły pozostają tajemnicą – nie wiadomo dlaczego.

***

 

Policjanci z Katowic prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży z włamaniem, jednak tym razem o samym przestępstwie wiadomo naprawdę niewiele. Poza tym, że podejrzewana kobieta wypłacała pieniądze na terenie Katowic, nie wiadomo właściwie nic więcej – ani gdzie dokładnie doszło do włamania, ani kiedy miało to miejsce. Zaskakująco dla nas, policja nie podaje nawet, czy kobieta włamała się do prywatnego domu, mieszkania czy może do jeszcze innego miejsca. Brakuje także informacji o dacie – czy był to czyn świeży, czy może sprawa sięga na przykład kilku miesięcy wstecz.

 

Zuchwała seria wypłat cudzą kartą

 

Wiemy natomiast, że kobieta – której wizerunek udostępniła dziś policja – wykonała kilka transakcji znalezioną kartą płatniczą. Z konta okradzionej osoby zniknęło łącznie 1 500 złotych. To na razie jedyna konkretna liczba, jaką podano w policyjnym komunikacie.

 

Coraz więcej przestępców wpada przez kamery

 

Na plus należy odnotować, że policjanci mają już wizerunek podejrzanej. Kamery monitoringu rejestrują dziś praktycznie wszystko, a zdjęcia z nagrań trafiają do internetu szybciej niż kiedykolwiek. 

 

Ciekawe, czy skuteczność łapania sprawców faktycznie rośnie dzięki tej technologii – wydaje się to oczywiste, ale może kiedyś ktoś się pokusi o konkretne dane naukowe na ten temat. Byłoby to z pewnością ciekawe opracowanie.

 

Czy ktoś rozpoznaje kobietę z nagrania?

 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety, proszone są o kontakt z policją. Zdjęcie i szczegółowy opis podejrzanej można znaleźć poniżej w komunikacie. Pod komunikatem dostęp do zdjęć podejrzanej.

 

*** *** *** 

Ważny temat:

Gorzka cena walki o zdrowie i życie ludzi.

Warto przeczytać

*** *** ***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak. 

***

 

Komunikat policji:

 

„Podejrzewana o kradzież z włamaniem – czy rozpoznajesz?

Publikujemy wizerunek kobiety podejrzewanej o kradzież z włamaniem z wykorzystaniem karty płatniczej. Jeżeli rozpoznajesz kobietę, skontaktuj się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu: 47 851 23 10, 47 851 25 55, lub pod adresem e-mail: [email protected]

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie kradzieży z włamaniem, do której doszło 3 maja 2025 roku. Kobieta na terenie Katowic dokonała szeregu transakcji znalezioną kartą płatniczą, powodując straty w wysokości 1 500 złotych.

W toku prowadzonego postępowania ustalono wizerunek podejrzewanej. Jest to kobieta w wieku pomiędzy 20-30 lat, mająca blond włosy do ramion, ubrana w białe buty, spodnie typu jeans, czarną kurtkę oraz jasną koszulkę.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z katowickim policjantami pod numerem telefonu: 47 851 23 10, 47 851 25 55, lub pod adresem e-mail: [email protected]”.

 

ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ