Maluch miał 10 dni.

Maluch miał 10 dni.

27 sierpnia 2025 Wyłączono przez administrator

Kolejne dziecko znalezione w „Oknie życia” w Sosnowcu. 

***

 

Alarm uruchomił się wieczorem

 

W poniedziałek, 25 sierpnia około godziny 18.00, w sosnowieckim „Oknie życia” uruchomił się alarm. Na miejscu natychmiast zjawiła się dyżurująca siostra karmelitanka, która znalazła w oknie 10-dniowego chłopca. Niemowlę było spokojne i zadbane. Pogotowie przewiozło dziecko do szpitala na rutynowe badania, a następnie rozpoczną się przewidziane prawem procedury związane z opieką i przyszłą adopcją.

 

Szóste dziecko w historii sosnowieckiego „Okna życia”

 

Chłopiec jest szóstym dzieckiem pozostawionym w tym miejscu od momentu jego powstania. „Okno życia” w Sosnowcu działa od 2009 roku. Pierwsze niemowlę zostało tam pozostawione w 2018 roku. Do tej pory znalazło w nim ratunek pięcioro chłopców i jedna dziewczynka. Opiekę nad miejscem sprawują siostry karmelitanki we współpracy z Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

 

Jak działa „Okno życia”

 

„Okno życia” w Sosnowcu znajduje się przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25 na osiedlu Piastów. Jest czynne całą dobę, odpowiednio oznaczone i łatwo dostępne. Po otwarciu uruchamia się alarm, który natychmiast mobilizuje dyżurującą siostrę. To gwarantuje szybkie wezwanie pomocy medycznej i zapewnienie dziecku bezpieczeństwa.

 

Prośba o modlitwę

 

Siostry karmelitanki, które czuwają przy „Oknie życia”, podkreślają, że każde uratowane niemowlę to potwierdzenie sensu tej inicjatywy. Jak napisały w swoim komunikacie: „Prosimy o modlitwę za dzieci pozostawione w ‘Oknach życia’ oraz za ich rodziców, którzy często w dramatycznych okolicznościach podejmują taką decyzję. Niech każde dziecko znajdzie dom pełen miłości”.

 

*** *** *** 

Ważny temat:

Gorzka cena walki o zdrowie i życie ludzi.

Warto przeczytać

*** *** ***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak. 

***

 

Fot. karmelitanki.pl