
Kierowca jedzie pod prąd DTŚ.
4 lutego 2025Co za nagranie! Kierowca jedzie pod prąd DTŚ. I to którym pasem ruchu!
***
Wczoraj na chorzowskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej doszło do niebezpiecznego incydentu, który mógł zakończyć się tragicznie (film poniżej). 75-letni mieszkaniec Chorzowa wjechał pod prąd na trasie szybkiego ruchu, stwarzając poważne zagrożenie dla siebie i innych kierowców. Policja ustaliła jego tożsamość, zatrzymała mu prawo jazdy i skierowała sprawę do sądu.
Do zdarzenia doszło około godziny 13:15, gdy do chorzowskiej komendy wpłynęły zgłoszenia o samochodzie poruszającym się pod prąd na DTŚ. Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego, jednak funkcjonariusze nie zastali tam opisanego pojazdu. Kluczowe w rozwiązaniu sprawy okazały się nagrania z wideorejestratora jednego ze świadków oraz monitoring miejski, na których widać, jak kierowca ignoruje znak nakazu jazdy na wprost i wjeżdża w przeciwnym kierunku. Tylko szybka reakcja innych uczestników ruchu zapobiegła kolizji – kierowcy w ostatniej chwili zmieniali pasy, unikając zderzenia.
Dzięki analizie nagrań i baz danych policjanci ustalili, że za kierownicą renault twingo siedział 75-letni mieszkaniec Chorzowa. Gdy dotarli do niego następnego dnia rano, mężczyzna przyznał się do błędu i wyraził skruchę. Tłumaczył swoje zachowanie zdenerwowaniem oraz problemami zdrowotnymi. Twierdził, że pomylił zjazdy, a gdy zdał sobie sprawę z błędu, nie wiedział, jak prawidłowo opuścić trasę.
W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali seniorowi prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, której wysokość ustali wymiar sprawiedliwości. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym grozi mu kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów.
To zdarzenie jest przestrogą dla wszystkich kierowców, by w razie dezorientacji na drodze zachować spokój i nie podejmować gwałtownych, ryzykownych manewrów. W przypadku pomyłki zawsze warto zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i wezwać pomoc, zamiast ryzykować życie swoje i innych.
Film, na którym można zobaczyć tę, naprawdę mrożącą krew w żyłach sytuację, poniżej.
***
Zapraszamy was na stronę iboma.media. Tylko ciekawe i ważne treści.
***
Ważny temat:
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.
Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:
[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.
***
Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.
***