Wakacje w czarnych barwach.

Wakacje w czarnych barwach.

3 lipca 2024 Wyłączono przez administrator

Czy wakacje naprawdę muszą tak się zaczynać? Przez ostatni tydzień na śląskich drogach zginęło aż 9 osób. Większość z nich to piesi, rowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych czy motorowerów.

***

Te zatrważające dane. Szczególnie, że wszystko wskazuje na to, iż należy je łączyć z początkiem tego okresu, który powinniśmy spożytkować na relaks i wypoczynek.

Niestety, nawet dzisiaj rano w Lublińcu doszło do potrącenia pieszego przez 64-letniego kierującego samochodem ciężarowym. Podczas cofania, najechał on na 66-letniego pieszego, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
Więcej szczegółów pod linkiem: Śmiertelny wypadek w Lublińcu.

W Częstochowie około godziny 10.00 w miejscowości Lipicze na ul.Gidelskiej z nieustalonych dotąd przyczyn 39-letni kierujący samochodem marki Mitsubishi Outlander, na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Kłomnic, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo.
Niestety kierujący pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego pasażer – 45-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Tragedia na drodze. Nie żyje 39-latek

Wczoraj natomiast do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 58-letni rowerzysta doszło w Tychcach.
Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty.

W Opatowie w powiecie kłobuckim, w wyniku zderzenia osobowego volkswagena z ciężarowym iveco, zginął 58-letni kierowca osobówki.
Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmiertelny wypadek w Opatowie.

Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Łazach. 45-letni motocyklista zderzył się tam z samochodem. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować.
Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmierć na drodze. Apelujemy do kierowców o ostrożność!

Do tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło na ulicy Kościuszki w Łazach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący jednośladem, podczas wyprzedzania, wjechał w bok skręcającego hyundaia. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Natomiast w Gliwicach doszło do wypadku z udziałem motoroweru oraz dwóch samochodów osobowych. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący motorowerem, jadąc z pasażerem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w niego. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 16-letni pasażer motoroweru. Kierujący motorowerem 49-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Od początku wakacji na śląskich drogach doszło do 54 wypadków na wskutek czego zginłęo 9 osób. 2 rowerzystów, 2 pieszych, 1 motocyklista, 1 pasażer motoroweru oraz 3 kierowców samochodów. Ranne w tych zdarzeniach zostały 62 osoby, natomiast do kolizji doszło aż 1315 razy.

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. policja