W karambolu na autostradzie A4 tuż za granicą Katowic najbardziej ucierpiały dzieci.

W karambolu na autostradzie A4 tuż za granicą Katowic najbardziej ucierpiały dzieci.

11 lipca 2024 Wyłączono przez administrator

Sprawca tłumaczył, że nie zauważył (jak to możliwe?), iż jadące przed nim samochody hamują.

***

W wyniku jego gapiostwa zderzyło się ze sobą w sumie sześć samochodów. Do karambolu doszło 9 lipca tuż po godz. 17, kilkaset metrów przed zjazdem do Mysłowic.

Kierujący kią mężczyzna nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Gdy samochody jadące przed nim zaczęły hamować, uderzył w tył auta.

W efekcie zderzyło się łącznie 6 samochodów. Dwójka dzieci w wieku 9 i 13 lat, które podróżowały ze swoimi rodzicami, została zabrana do szpitala na obserwację i badania.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Poniżej (pod blokiem inf., red.) przytaczamy komentarz policji wraz z zasadami, które obowiązują, gdy jedziemy za innymi samochodami.

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Policja przypomina:

Z policyjnych statystyk wynika, że niezachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na autostradach i drogach ekspresowych.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym: „Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy, niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.” Przykładowo, gdy jedziemy z prędkością 140 km/h, odstęp powinien wynieść minimum 70 m, gdy poruszamy się 120 km/h – 60m.

Fot. policja.