Stręczycielstwo i lichwa sięgająca nawet 300 proc.

Stręczycielstwo i lichwa sięgająca nawet 300 proc.

11 lipca 2024 Wyłączono przez administrator

Stręczycielstwo i lichwa. Czy może być coś bardziej odrażającego? Policjanci z Katowic położyli temu procederowi kres.

***

Policjanci z Katowic rozbili grupę przestępczą zajmującą się prostytucją i lichwiarskimi pożyczkami. Wśród zatrzymanych są dwie kobiety i mężczyzna, którzy działali na terenie kilku województw.
Grozi im do 15 lat więzienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd w Katowicach. Kobiety czekają na wyrok na wolności.

Od początku 2024 roku policjanci z Katowic prowadzili śledztwo w sprawie grupy, która zarabiała na prostytucji i nielegalnych pożyczkach. Podejrzani działali w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i podkarpackim.
Śledczy ustalili, że 55-letni mężczyzna wraz z 38-letnią partnerką z Dolnego Śląska oraz 26-letnia kobieta z Podkarpacia prowadzili co najmniej 11 mieszkań, w których świadczono usługi seksualne.

Podejrzani wykorzystywali sytuację życiową blisko 70 kobiet, oferując im miejsca do pracy i pobierając za to opłaty. Dodatkowo, przestępcy oferowali pożyczki z odsetkami sięgającymi 300%, a kary za opóźnienia w spłacie wynosiły nawet 1500 złotych tygodniowo.

W trakcie śledztwa policja przeszukała kilkanaście mieszkań, zabezpieczając 57 tysięcy złotych, sprzęt elektroniczny oraz telefony komórkowe. Dowody te pozwoliły na zatrzymanie trojga podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty.

Mężczyzna został aresztowany, natomiast kobiety objęto policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym.

Śledztwo nadal trwa, a policjanci szukają kolejnych świadków oraz ofiar lichwiarskich pożyczek, jednocześnie sprawdzając, czy w proceder nie były zaangażowane inne osoby. Całość postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Ważny temat:

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***