Stan zdrowia chłopca, który wypadł z okna na trzecim piętrze budynku w Katowicach, znacząco się poprawił.

Stan zdrowia chłopca, który wypadł z okna na trzecim piętrze budynku w Katowicach, znacząco się poprawił.

10 lipca 2024 Wyłączono przez administrator

W zeszłym tygodniu dwuipółletni chłopiec wypadł z okna mieszkania na trzecim piętrze. Najnowsze informacje przekazane przez Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przynoszą nadzieję – stan maluszka uległ znaczącej poprawie.

Okoliczności zdarzenia
Do dramatycznego wypadku doszło na ulicy Modelarskiej w Katowicach, gdy rodzice chłopca wyszli na zakupy, zostawiając pod opieką babci troje dzieci: dwuipółletniego chłopca, czteroletnie dziecko i ośmiomiesięczne niemowlę. W momencie, gdy babcia przewijała najmłodsze dziecko, chłopiec zdołał wspiąć się na parapet i wypadł z okna.

Rodzice, którzy właśnie wrócili z zakupów, natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Chłopiec, przytomny, lecz w bardzo ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala.

Szybka reakcja służb
Na miejsce zdarzenia przybyli katowiccy policjanci oraz prokurator. Rodzice dziecka i babcia zostali poddani badaniom na obecność alkoholu w organizmie – wszyscy byli trzeźwi. Dochodzenie w sprawie prowadzą kryminalni z Komisariatu Policji II w Katowicach.

Stan zdrowia chłopca
Po wypadku chłopiec w ciężkim stanie trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Był w śpiączce farmakologicznej, jednak kilka dni temu lekarze zdecydowali się go wybudzić. Stan zdrowia chłopca na szczęście uległ poprawie – opuścił oddział intensywnej terapii.

Przed chłopczykiem jeszcze sporo leczenia i długa rehabilitacja, ale wszystko szczęśliwie zmierza w dobrym kierunku – informuje Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Przyszłe leczenie
Chociaż chłopiec opuścił już oddział intensywnej terapii, przed nim jeszcze długa droga do pełnego powrotu do zdrowia. Konieczne będzie dalsze leczenie i intensywna rehabilitacja, które pomogą mu wrócić do pełnej sprawności.

Podsumowanie
Dramatyczny wypadek na ulicy Modelarskiej w Katowicach mógł skończyć się tragicznie. Szybka reakcja i skuteczna interwencja medyczna dają nadzieję na wyzdrowienie chłopca.

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Ważny temat:

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Fot. GCZD