Raz już zabił a teraz użył noża przeciwko człowiekowi.

Raz już zabił a teraz użył noża przeciwko człowiekowi.

10 lipca 2024 Wyłączono przez administrator

Brutalny atak w Katowicach.

***

Na klatce schodowej jednej z kamienic w katowickiej dzielnicy Załęże doszło do brutalnego ataku nożownika. 33-letni mężczyzna wielokrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową swojego 28-letniego znajomego.

Zaalarmowani o zdarzeniu katowiccy policjanci i ratownicy medyczni natychmiast przybyli na miejsce, aby udzielić pomocy. Nożownik już nikomu więcej nie zagrozi.

Ranny 28-latek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie natychmiast trafił na blok operacyjny. Na szczęście lekarze stwierdzili, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik, który doznał urazu nogi, również otrzymał pomoc medyczną.

Policyjni technicy oraz grupa dochodzeniowo-śledcza pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając ślady i gromadząc dowody. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany.

W maju ubiegłego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Teraz, za usiłowanie zabójstwa, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Ważny temat:

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. archiw. red.