Twierdza Tysiąclecie padła.

Twierdza Tysiąclecie padła.

24 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

Koncerty Dawida Podsiadły spowodowały rozjechanie  tego katowickiego osiedla.

Media społecznościowe zostały wprost zalane zdjęciami i filmikami, na których widać samochody parkujące gdzie popadnie, blokujące drogi przeciwpożarowe, pozostawione na trawnikach. To ci, którzy nie chcieli skorzystać z udogodnień komunikacyjnych i dojechać na Stadion Śląski tramwajami. 

Woleli też  nie płacić za taksówkę,  która dowiozłaby ich z miejsca, gdzie można było pozostawić samochód zgodnie z przepisami – w Katowicach albo na przykład w Chorzowie. Taksówka taka z pewnością byłaby tańsza niż mandat wystawiony przez katowicką straż miejską ( o ile Straż Miejska mandat ten wystawiła).

 Przed koncertami,  jakie na Stadionie Śląskim odbyły się 22 i 23 czerwca ( w miniony weekend),  katowicki magistrat przypominał, że jak to już miało miejsce w przeszłości, tak I tym razem wprowadzone zostaną specjalne, tymczasowe rozwiązania, polegające na ustawieniu znaków zakazu  zatrzymywania się postoju w okolicach Parku Śląskiego. Zaś osiedle Tysiąclecia, szczególnie narażony na rozjeżdżanie,  będzie pod „specjalną ochroną”.

Uniemożliwiono wjazd  na osiedle z ulicy Chorzowskiej.  Zaś osiedlowe uliczki były patrolowane przez policjantów i strażników miejskich.

Ale miłośnicy Dawida Podsiadły, którzy na koncert przyjechali z innych miast, znaleźli sposób, by swoimi samochodami wjechać na Tysiąclecie. Wygląda na to, że tym razem zabezpieczenia się nie sprawdziły.

Nas zastanawia,  gdzie byli strażnicy miejscy i policjanci, gdy kolejne auta wjeżdżały na tysiąclecie? A potem parkowały gdzie popadnie. Czy nie można było lepiej patrolować osiedle, użyć nie tylko patroli zmotoryzowanych, ale również funkcjonariuszy na rowerach?

No i gdzie były te słynne drony, wykorzystywane przez straż miejską i policję? Tu z pewnością by się przydały.

Niestety tym razem, jak należy sądzić, kary nie dadzą efektu „wychowawczego”. trudno przecież założyć, że na kolejne koncerty odbywające się na Stadionie Śląskim, przyjadą Tylko ci, którym w ten weekend wlepiono mandaty.

Poniżej jedno ze zdjęć wykonanych w ten weekend przez mieszkańców.

Na koniec zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

 

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. tyt.: Straż Miejska Katowic