Specjalne oferty i dodatkowe pociągi – za nami kolejny długi weekend z Kolejami Śląskimi.

Specjalne oferty i dodatkowe pociągi – za nami kolejny długi weekend z Kolejami Śląskimi.

6 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

W miniony długi weekend, od 29 maja do 2 czerwca Koleje Śląskie wybrało ponad 200 tys. pasażerów. Najwięcej podróżowało pociągami na liniach Częstochowa – Gliwice, Katowice – Zwardoń i Katowice – Wisła.

Od środy, 29 maja do niedzieli, 2 czerwca na linii S1 łączącej Gliwice i Częstochowę podróżowało ponad 80 tys. osób. Połączenia na trasie Katowice – Zwardoń wybrało ponad 44 tys., a z Katowic do Wisły ponad 15 tys. pasażerów.

Bezpłatne bilety i specjalne zniżki dla pasażerów
W miniony weekend obchodziliśmy Dzień Dziecka i 15. edycję Industriady. Koleje Śląskie przyłączyły się do świętowania: na najmłodszych pasażerów czekały książeczki i kolorowanki z podróżą pociągiem w roli głównej, a miłośnicy Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego mogli skorzystać z puli 2 tys. darmowych biletów na przejazdy. Nie zabrakło także specjalnych promocji na długi weekend.

– Regularnie przygotowujemy specjalne oferty, które mają zachęcić pasażerów do wyboru Kolei Śląskich. Od 29 maja do 2 czerwca można było skorzystać z oferty “W grupie raźniej”, dzięki której cztery osoby mogły podróżować z Kolejami Śląskimi przez 24 godziny bez limitu – mówi Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.

Bisowe pociągi na torach
W długi weekend regionalny przewoźnik przygotował dodatkową parę pociągów z Katowic do Wisły i z Rybnika do Wisły. Dodatkowo, w związku z dużą frekwencją w pojazdach 30 i 31 maja oraz 2 czerwca na tory wyjechały dodatkowe składy. Bisowe pociągi odjeżdżały Katowic o godz. 10:15, a o godz. 16:49 ze stacji Wisła Uzdrowisko.

Coraz częściej wybieramy kolej
Długie weekendy w maju i w czerwcu pokazały, że w dni wolne od pracy coraz częściej wybieramy kolej jako środek transportu. W trakcie długich weekendów rekordowy był czwartek 2 maja – tylko tego dnia z usług Kolei Śląskich skorzystało ponad 65 tys. osób.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***