Na Starganiec znów dojedziemy autobusem.

Na Starganiec znów dojedziemy autobusem.

9 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

To było dobre rozwiązanie i dobrze, że powraca.

***

14 czerwca uruchomiona zostanie linia autobusowa na Starganiec. Podobnie jak w ubiegłym roku autobus będzie jeździć z Centrum Przesiadkowego Brynów i Centrum Przesiadkowego Ligota.

– By zwiększyć bezpieczeństwo kąpiących się w miesiące wakacyjne zapewniona na Stargańcu będzie obsada ratownicza. Natomiast od połowy czerwca do połowy września dojechać będzie można na Starganiec autobusem – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Odjazdy zaplanowano co godzinę z obu węzłów przesiadkowych. Autobusy będą kursować między 9.00 a 19.00 od piątku do niedzieli a także w święta, od 14 czerwca do 15 września.

Trasa będzie biegła w sposób następujący: Ligota Centrum Przesiadkowe – Panewniki – Kąpielisko Starganiec – Piotrowice – Ochojec – Brynów Centrum Przesiadkowe i z powrotem. Została ona zmodyfikowana względem ubiegłego roku – autobus przejedzie przez Ochojec ulicą Jankego.

Obecnie pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach prowadzą roboty budowlane przy nowych peronach przystankowych, które powstaną przy ulicy Owsianej w rejonie Stargańca. Prace są prowadzone przy utrzymaniu ruchu pojazdów i mają zakończyć się do połowy czerwca.

W trakcie prowadzenia robót jezdnia może być zwężona do jednego pasa, natomiast na zakończenie dnia roboczego zostaną przywrócone dwa pasy ruchu z miejscowym zwężeniem.

Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie ZTM. Linia 275 jest odpłatna i można nią podróżować w ramach obowiązującej taryfy przewozu w komunikacji miejskiej „Transport GZM”.

Znajdujący się przy stawie parking może pomieścić 87 samochodów. W związku z tym, że budowa kolejnych miejsc parkingowych wiązałaby się z koniecznością ingerencji w las i wycinki drzew, stąd alternatywne rozwiązanie w postaci linii autobusowej.

Przypomnijmy, że Starganiec zmienił oblicze. Zagospodarowano i uporządkowano teren wokół stawu. Mamy tu do dyspozycji plażę, a także pomost – częściowo stały a częściowo pływający.

Na miejscu dostępne są leżaki, ławki, a także altany piknikowe. Można także pograć w siatkówkę plażową na dwóch boiskach.

Teren stawu oświetlony został lampami solarnymi. Pojawiła się także nowa roślinność.

W linii lasu pozostawiono stare drzewa. Wymieniona została nawierzchnia parkingu.

***

Ważny temat:

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Za WKSUM Katowice. Fot. również.