Migasz? Koleje Śląskie też.

Migasz? Koleje Śląskie też.

11 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

W trosce o osoby posługujące się językiem migowym.

***

Specjalnie dla podróżnych posługujących się językiem migowym regionalny przewoźnik udostępnił bezpłatną usługę tłumacza języka migowego online. Jak skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego? To proste – link znajduje się w prawym górnym rogu strony internetowej kolejeslaskie.pl i jest oznaczony ikoną dwóch dłoni. Kliknięcie uruchamia aplikację, pozwalającą na połączenie się z tłumaczem online i kontakt z pracownikami regionalnego przewoźnika we wszelkich sprawach związanych z podróżą Kolejami Śląskimi.

Rozmowa w czasie rzeczywistym

– Za pośrednictwem tłumacza Polskiego Języka Migowego możliwe jest połączenie z infolinią pasażerską, koordynatorem do spraw dostępności i sekretariatem Kolei Śląskich – wyjaśnia Maciej Pezdek, z Biura Prasowego Kolei Śląskich i dodaje:
– Usługa jest dostępna również we wszystkich naszych kasach biletowych, Centrum Obsługi Pasażera i na pokładzie pociągów Kolei Śląskich. Jest bezpłatna i dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20.

Proces tłumaczenia odbywa się na zasadzie trójstronnej wideorozmowy pomiędzy pracownikiem obsługującym klienta, tłumaczem a osobą Głuchą. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnością słuchu mogą z niej korzystać kupując na przykład bilet w kasie regionalnego przewoźnika lub szukając informacji na temat połączeń kolejowych.

Co ważne z tego udogodnienia mogą skorzystać nawet osoby nie posiadające smartfona czy tabletu. – Pracownik Kolei Śląskich obsługujący klienta także może zainicjować połączenie z tłumaczem PJM za pośrednictwem smartfona służbowego – mówi Maciej Pezdek.

150 podróżnych w 2023 roku

Z tłumaczem języka migowego w Kolejach Śląskich można się łączyć od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. W 2023 roku z usług tłumacza skorzystało blisko 150 podróżnych.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Fot. KŚ.