Letnie wakacje z Kolejami Śląskimi.

Letnie wakacje z Kolejami Śląskimi.

25 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

Koleje Śląskie uruchomiły codzienne połączenie między Rybnikiem i Gliwicami. A to tylko jedna z wielu dobrych informacji na lato, związanych z ofertą regionalnego przewoźnika.

Na tę informację mieszkańcy Rybnika, Knurowa i Gliwic czekali od dawna – Koleje Śląskie, oprócz dotychczas kursujących pociągów weekendowych, uruchomiły dodatkowo osiem pociągów na dobę (4 pary) w dni robocze. Od września liczba kursów na tej linii zwiększy się do 18 pociągów dziennie.

Koleje Śląskie połączą Rybnik z Gliwicami

Uruchomienie nowych pociągów łączących Rybnik z Gliwicami jest możliwe dzięki współpracy województwa śląskiego, władz Rybnika i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które zadeklarowały partycypację finansową w kosztach przedsięwzięcia. Szacunkowy koszt kursowania nowych pociągów w 2024 roku wyniesie około 3,5 mln zł. Oprócz Rybnika i Gliwic pociągi obsłużą także stacje i przystanki pośrednie: Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Knurów i Przyszowice.

Pogoria? Jak co roku dojedziesz i wypoczniesz

To nie jedyna nowość w ofercie regionalnego przewoźnika na sezon letni. Na linii S1 (Gliwice – Częstochowa) wybrane pociągi mają zatrzymywać się na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria, zlokalizowanym w bliskiej odległości kompleksu rekreacyjnego Pogoria.

Zakopane też w zasięgu ręki

Jest też coś dla tych, którzy wolą dalsze podróże. Sprinter Ornak (linia S51 do Zakopanego) kursuje w każdy wakacyjny weekend od 22 czerwca do 1 września. Pociąg rozpoczyna swój bieg nie w Katowicach, jak dotychczas, a w Częstochowie i obsługuje dodatkowe przystanki: Częstochowa Raków, Poraj, Myszków, Zawiercie, Łazy, Dąbrowa Górnicza, Będzin Miasto oraz Sosnowiec Główny. Koleje Śląskie uruchamiają też dodatkowe połączenia do beskidzkich kurortów turystycznych. Sprinter Równica (Katowice – Wisła Głębce – Katowice) i Sprinter Stożek (Wisła Głębce – Rybnik – Wisła Głębce) kursują w dni wolne oraz 16 sierpnia.

Velo Cugiem do Wisły przez cały tydzień

Na torach województwa śląskiego pojawił się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową mieszczącą aż 36 jednośladów. Początkowo Velo Cug powstał z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale od 9 czerwca pociąg kursuje także w dni robocze. Pociągi z Katowic wyjeżdżają o godz. 8:07 i 13:42. Do stacji Wisła Głębce dotrą odpowiednio o godz. 10:01 i 15:35. Podróż powrotna z Wisły Głębce będzie możliwa o godz. 10:27 i 16:40 z dojazdem na dworzec w Katowicach o godz. 12:30 i 18:34.

Pełny rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich znajduje się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie www.kolejeslaskie.pl.

***

Ważny temat:

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. KŚ

Koleje Śląskie