Lato z Kolejami Śląskimi.

Lato z Kolejami Śląskimi.

23 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

Wakacyjna oferta regionalnego przewoźnika – pociągi m.in. do Zakopanego i beskidzkich kurortów.

***

Powiększony, bo składający się z sześciu członów Sprinter Ornak Kolei Śląskich wyruszył po raz pierwszy do Zakopanego w sobotę, 22 czerwca (o czym informowaliśmy wcześniej). I to nie z Katowic jak dotychczas, a z Częstochowy.

Sprinter Ornak będzie kursował w każdy wakacyjny weekend od 22 czerwca do 1 września, a dodatkowo w piątek, 16 sierpnia. Pociąg będzie rozpoczynał swój bieg nie w Katowicach, jak dotąd, a w Częstochowie i obsłuży dodatkowe przystanki: Częstochowa Raków, Poraj, Myszków, Zawiercie, Łazy, Dąbrowa Górnicza, Będzin Miasto oraz Sosnowiec Główny.

Sześć zamiast czterech członów

– Zakopane to atrakcyjny kierunek dla turystów i w czasie wakacji zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych. Wydłużenie relacji wiązało się z koniecznością powiększenia składu. Sześcioczłonowy skład 27 WEb zapewnia 281 miejsc siedzących i 14 miejsc dla rowerów. Dotychczas do Zakopanego kursowały czteroczłonowe składy EN76, w których jest 200 miejsc siedzących – wyjaśnia Tomasz Niedziela, wiceprezes ds. handlowych Kolei Śląskich.

W czerwcowe weekendy Sprinter Ornak będzie wyjeżdżał z Częstochowy o godz. 5:17, z Katowic o godzinie 6:50, a do Zakopanego dojedzie o godz. 11:11. Kurs powrotny (wyjazd: Zakopane godz. 16:14, Katowice godz. 20:37, Częstochowa godz. 22:14). Od 6 do 21 lipca oraz od 15 do 31 sierpnia Ornak z Katowic do Częstochowy wyruszy o godz. 20:45, przyjazd o godz. 22:00. Z kolei od 27 lipca do 11 sierpnia odjazd z Katowic zaplanowano na godz. 20:54, a przyjazd do stacji Częstochowa o godzinie 22:34. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich znajduje się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie www.kolejeslaskie.pl.

Bilety tańsze online i w biletomatach

Koszt biletu do Zakopanego? Za podróż z Częstochowy do stolicy Tatr zapłacimy 40,95 zł, z Katowic – 36,75 zł. To w kasach i w pociągu. W kanałach elektronicznych i biletomatach można kupić bilety z rabatem w wysokości 10 proc. ceny wyjściowej.
– Warto pamiętać też o tym, że przewóz roweru wiąże się z zakupem osobnego biletu i lepiej zrobić to wcześniej, bo od 22 czerwca liczba miejsc na przewóz rowerów w pociągach Kolei Śląskich będzie limitowana. Jednorazowy bilet na przewóz jednośladu w cenie 8,40 zł można nabyć we wszystkich kanałach sprzedaży Kolei Śląskich – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Lato z Kolejami Śląskimi

To nie jedyna nowość w ofercie regionalnego przewoźnika na sezon letni. Na linii S1 (Gliwice – Częstochowa) wybrane pociągi zatrzymują się na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria, zlokalizowanym w bliskiej odległości kompleksu rekreacyjnego Pogoria. Koleje Śląskie uruchomiły też dodatkowe połączenia do beskidzkich kurortów turystycznych. Sprinter Równica (Katowice – Wisła Głębce – Katowice) i Sprinter Stożek (Wisła Głębce – Rybnik – Wisła Głębce) kursują w dni wolne. Podobnie jak Ornak pojadą także 16 sierpnia. Na torach województwa śląskiego kursuje też Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową mieszczącą aż 36 jednośladów. Początkowo Velo Cug powstał z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale teraz kursuje także w dni robocze.

Na koniec zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Koleje Śląskie