Kontrowersje po ostatnich koncertach w Strefie Kultury w Katowicach.

Kontrowersje po ostatnich koncertach w Strefie Kultury w Katowicach.

24 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

Czy nagłośnienie musi być „wycelowane” w kierunku bloków mieszkalnych i czy imprezę można kontynuować w godzinach „ciszy nocnej”?

***

Mieszkańcy okolic Strefy Kultury, ale także np. os. Paderewskiego co pewien czas nadsyłają do naszej redakcji skargi i uwagi dotyczące różnych plenerowych koncertów i festiwali. Najczęściej chodzi o zbyt głośną muzykę.

Tak jest i tym razem. Napisał do nas mieszkaniec katowickich „gwiazd”.

Nie rozstrzygając, kto ma rację, czy ci, którzy uważają, że w mieście powinny odbywać się festiwale muzyczne i plenerowe koncerty, czy ci, którzy opowiadają się za spokojem tych, którzy weekend chcieliby spożytować na wypoczynek w ciszy i spokoju, przytaczamy głos naszego czytelnika (nadesłane wczoraj o godz. 19.):

„Dzisiaj tj 23.06.2024 r ponownie ma miejsce głośna impreza z głośnikami ustawionymi w stronę bloków mieszkalnych – co śmieszne ponownie dla pustej widowni. Impreza odbywa się na terenie należącym do Uniwersytetu Śląskiego

Proszę o zwrócenie uwagi na poniższą sprawę, ponieważ sytuacja ta przekracza dopuszczalne normy. Bezpośrednio do okien mieszkańców osiedla GWIAZDY puszczana jest muzyka osiągająca niezwykle wysokie poziomy hałasu, co nie tylko jest uciążliwe, ale również potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. Również niepokojące jest to, że tym bardziej impreza odbywa się w Niedzielę kiedy jest to dzień odpoczynku. Dodatkowo, „muzyka” ta zawiera często wulgarne słowa, co pogarsza sytuację.

Organizatorzy ignorują te kwestie, co jest nie do zaakceptowania. Wystarczy aby scenę postawić miedzy budynkami akademickimi tak aby dźwięk nie rozchodził się po za rejon imprezy oraz trochę go ściszyć.

Kilka dni wcześniej odbyła się podobna „impreza” która trwała do 24:00 (cisza nocna jest od 22:00:)”.

Na koniec zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Fot. czytelnik.