Dziś Śląskie Święto Rowerzysty.

Dziś Śląskie Święto Rowerzysty.

23 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Bytom, Zabrze, Gliwice i nie tylko: dziś Śląskie Święto Rowerzysty. Przejazd przez kilka miast.

***

Śląskie Święto Rowerzysty to największa niesportowa impreza rowerowa w naszym regionie. Jej celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

Dziś rowerzyści wezmą udział w wspólnym przejeździe. Start spod rzeźby Pelikany w Parku Śląskim, a następnie rowerowa gromada przejedzie ulicami Chorzowa, Bytomia, Zabrza i Gliwic.

Planowane czasy przejazdu:

11.00: Park Śląski – Pelikany
12.20: Bytom – Park Miejski
13.55: Zabrze – plac Wolności

Również w Polsce rower już nie jest kojarzony tylko ze sportem bądź rozrywką. Ogromną popularnością cieszy się rower miejski.

Od niedawna także metropolitalny. Służący za środek komunikacji. Jest świetnym uzupełnieniem transportu zbiorowego, opartego na autobusach, tramwajach i trolejbusach.

Idziemy w ślad za tymi, którzy mocno postawiły na transport rowerowy. Jak na przykład Holendrzy.

Liczba użytkowników rowerów na Górnym Śląski stale rośnie. Zdaniem organizatorów Święta Rowerzysty „to doskonała okazja, by zamanifestować obecność rowerzystów na drogach, upomnieć się o ich prawa i zwrócić uwagę władz miast oraz innych użytkowników ruchu drogowego na potrzeby rowerzystów i sprawy bezpieczeństwa”.

Naszym zdaniem rowerzyści są bardzo dobrze widoczni, a władze miast traktują ich wyjątkowo dobrze – czego dowodem jest rosnąca liczba dróg dla rowerów

Rowerzyści cieszą się też sympatią polityków „z samej góry”, którzy też chętnie wskakują na „koło”. To widać w wyjątkowo korzystnych dla rowerzystów zmianach przepisów.

Rower – jeśli korzystamy z niego mądrze i ostrożnie – jest wspaniałą rozrywką i bardzo pożytecznym narzędziem. Jest też najbardziej ekologicznym pojazdem, jaki można sobie wyobrazić.

A zatem – na siodełko i w drogę.

Na koniec zapraszamy was na stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe treści.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. UM Katowice