Basen na katowickim Zadolu tymczasowo zamknięty.

Basen na katowickim Zadolu tymczasowo zamknięty.

11 czerwca 2024 Wyłączono przez administrator

Od 22 czerwca na Basenie Zadole rozpocznie się przerwa technologiczna, która potrwa około miesiąca. Celem tej przerwy jest przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych i naprawczych. 

– W ramach przerwy technologicznej zostaną naprawione pasy torowe w nieckach sportowej i rekreacyjnej. Dodatkowo, wszystkie niecki basenowe oraz zbiorniki wyrównawcze będą dokładnie umyte i zdezynfekowane. Istotnym elementem prac będzie także usunięcie wszelkich wad i usterek, które nie mogą być naprawione podczas normalnego funkcjonowania basenu – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich Basenów. – Prace te obejmują wymianę i uzupełnianie uszkodzonych silikonów i fug – dodaje dyrektor.

Proces spuszczania wody z basenów potrwa kilka dni, podobnie jak ich ponowne napełnianie. Każdy z obiektów wymaga wymiany około 1000 m³ wody.

Zrzut i napełnianie  muszą odbywać się we właściwym tempie, żeby powstające zmiany w naprężeniach nie zachodziły zbyt szybko, co mogłoby negatywnie wpłynąć na strukturę basenów. Filtracyjne złoża wszystkich filtrów basenowych zostaną dokładnie zdezynfekowane zgodnie z odpowiednimi procedurami.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Za UM Katowice, Fot. KAW.