Śląski baron Platformy Obywatelskiej najwyraźniej pewny jest fantastycznego wyniku swojej formacji.

Śląski baron Platformy Obywatelskiej najwyraźniej pewny jest fantastycznego wyniku swojej formacji.

23 maja 2024 Wyłączono przez administrator

W szczycie kampanii wyborczej wybrał się na urlop.

***

Malediwy? Kanary? Honolulu? A może tylko Mazury?

Tego nie udało się nam ustalić. Tak czy inaczej fakt faktem, że świeżo nominowany na marszałka województwa śląskiego Wojciech Saługa od dziś przebywa na urlopie.

2

Jeszcze wczoraj urzędował i załatwiał sprawy województwa oraz partii. Wojciech Saługa bowiem, prócz tego, że od niedawna jest marszałkiem woj. śląskiego, jest przecież przewodniczącym PO w woj. śląskim i najważniejszym politykiem Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie.

Dziś ważniejszym nawet od Borysa Budki. Ten bowiem, na skutek braku zdecydowanych decyzji odnośnie pisowskich kadr w gospodarce (tak przynajmniej wieść gminna niesie), przestał być ministrem aktywów państwowych. Został kandydatem na europosła, co dla polityka takiego formatu oznacza faktyczne zesłanie.

3

Wojciech Saługa to wieloletni poseł. Już raz był marszałkiem województwa i jak się w politycznych kuluarach mówi, jego wielkim pragnieniem było objęcie ponownie funkcji marszałka woj. śląskiego.

Tak wielkim, że zrezygnował z mandatu posła na Sejm. Ten mandat obejmuje właśnie Katarzyna Stachowicz, która dotąd była radną wojewódzką.

4

W ostatnich wyborach do Sejmu się nie dostała. Osiągnęła jednak na tyle dobry wynik, że po rezygnacji Saługi to jej przypadnie mandat.

Tu obojgu chcemy przypomnieć o śląskim programie refundacji zabiegów in vitro. Oboje powinni sprawdzić, co się w tym programie dzieje i czy są jakieś osiągnięcia (ciąże).

5

Przed nami bowiem realizator programu wyspowiadać się nie chciał. Co dziwne – jeśli byłby sukces to czemu się nim nie dzielić?

Z naszych informacji wynika, że Wojciech Saługa przebywa na tygodniowym urlopie. To ciekawe, ponieważ inni politycy jego obozu spotykają się z wyborcami, organizują briefingi i konferencje prasowe i zachęcają do udziału w wyborach.

6

Premier Tusk i inni politycy obecnej koalizji rządzącej przekonują nas, że to wyjątkowo ważne wybory. Że mogą one zdecydować o tym, czy Unia Europejska rozpadnie się (w razie wielkiego sukcesu ruchów nacjonalistycznych i antyunijnych).

Być może Wojciech Saługa wziął urlop właśnie po to, by przemyśleć i przygotować kampanijne uderzenie na kilka dni przed terminem wyborów (9 czerwca). Być może zobaczymy coś spektakularnego w wydaniu śląskiej PO. Coś co zadziwi cały kraj i sprawi, że PiS na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim nakryje się nogami.

7

Na korzyść rządzącej koalicji działałaby wysoka frekwencja. Czy i jak można prowadzić kampanię profrekwencjyjną na urlopie – o to nie omieszkamy zapytać przewodniczącego-marszałka, gdy powróci z tych krótkich, lecz być może bardzo owocnych dla rządzącej koalicji wakacji.

Na zdjęciu Wojciech Saługa podczas poniedziałkowych obrad Sejmiku Śląskiego.

***

Ważny temat:

Śląski program refundacji in vitro to wielka tajemnica wiary.

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***