Nowa atrakcja w Dolinie Trzech Stawów.

Nowa atrakcja w Dolinie Trzech Stawów.

14 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Pumptrack dla rowerzystów, miłośników rolek i hulajnóg.

***

W Dolinie Trzech Stawów dobiegła końca budowa trzeciego pumptracka w mieście. Został on zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Wykonawca zakończył już wszystkie prace budowlane.

Choć zlecono mu wykonanie jeszcze kilku poprawek, to nie wpływają one na użyteczność toru, dlatego – by dzieci i młodzież, ale także dorośli mogli korzystać z pogody i nowej atrakcji – zdecydowano się już udostępnić pumptrack.

Prace trwały od sierpnia zeszłego roku. Wykonawca w ramach poprawek będzie musiał m.in. wymienić fragment trawy z rolki, która się nie przyjęła, ale nie wpływa to na użyteczność toru ani bezpieczeństwo.

Pumptrack jest nadal ogrodzony, ale pomiędzy dwoma torami wykonano wjazd dla tych, którzy chcą tor przetestować. Ogrodzenie zostanie zdemontowane w przyszłym tygodniu, kiedy zostaną usunięte usterki.

Do dyspozycji mamy dwa tory – mini pumptrack i easy pumptrack. Ten pierwszy przeznaczony jest dla użytkowników z młodszej grupy wiekowej oraz mniej zaawansowanych.

Powierzchnia jest utwardzana, z mieszanki mineralno-asfaltowej. Długość mini pumptracka wynosi 32 m, a szerokość 1,5 m. Natomiast easy pumptrack przeznaczony jest dla użytkowników bardziej zaawansowanych – ma nieregularny kształt z dużą liczbą przeszkód. Długość tego toru to już 243 m, a szerokość 1,7 m.

Pumptrack, znajduje się przy stawie Łąka. Teren ten dotychczas był niezagospodarowany, z alejką asfaltową od strony południowej i zachodniej.

Pomysł budowy toru zyskał poparcie ponad 8 tys. głosujących.

Ten pumptrack nie jest pierwszym w Katowicach. Podobny działa już na Osiedlu Witosa.

Kolejny znajduje się w oddanym niedawno do użytku parku Wełnowieckim, chociaż ten jest przeznaczony tylko dla rowerzystów, a z pumptracku na Trzech Stawach mogą korzystać rowerzyści, osoby na rolkach czy hulajnogach.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Za KAW