Kierowca był na „haju”.

Kierowca był na „haju”.

22 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Wypadek o włos od przystanku tramwajowego. Kierowca był na „haju”.

***

Do tego wypadku doszło w środę rano na granicy Rudy Śląskiej z Zabrzem. Kierujący dostawczą toyotą, jadąc DTŚ w kierunku Zabrza, stracił panowanie nad pojazdem.

Zjechał z drogi i zatrzymał się na drzewie przy przystanku tramwajowym. W wyniku tego zdarzenia ranny został kierowca dostawczaka.

Wypadek wydarzył się około 4.55. Za kierownicą dostawczaka siedział 24-letni mieszkaniec Zabrza.

Stracił kontakt z rzeczywistością bądź zasnął (to jeszcze nie jest ustalone). W każdym razie utracił panowanie nad pojazdem .

Zjechał na prawo, wjeżdżając pas zieleni pomiędzy DTŚ a ulicą Zabrzańską. Samochód po przejechaniu jeszcze kilkudziesięciu metrów zatrzymał się na drzewie, przy wiacie przystanku tramwajowego.

Na szczęście była to pora, gdy nie było tam jeszcze oczekujących na tramwaj pasażerów. W wyniku tego zdarzenia ranny został tylko kierowca dostawczaka.

Na miejscu pracowali policjanci z drogówki, strażacy i ratownicy medyczni. Niegroźnie rannego kierowcę zabrano na badania do szpitala, gdzie w jego organizmie wykryto narkotyki.

Śledczy zajmujący się sprawą zlecą wykonanie kolejnych dokładnych badań, aby potwierdzić te wstępne ustalenia wykonane w szpitalu. Policjanci na podstawie tych wyników będą oceniać czy i w jakim stopniu narkotyki przyczyniły się do tego zdarzenia.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***