Trafił do celi za to, że w zaparkowanym samochodzie robił sobie skręta.

Trafił do celi za to, że w zaparkowanym samochodzie robił sobie skręta.

21 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Wiedział, że za to może odpowiedzieć przed sądem, ale pokusa była zbyt wielka. Młody mieszkaniec Katowic trafił do celi za to, że w zaparkowanym samochodzie robił sobie skręta.

***

Kilka dni temu dwoje policjantów, w czasie wolnym od służby wracało z rodzinnego obiadu. Kiedy minęli zaparkowany nieopodal jenej z katowickich restauracji samochód, poczuli charakterystyczną woń marihuany.

Zainteresowali się młodym człowiekiem, który siedział w zaparkowanym samochodzie. Zauważyli, że mężczyzna – nie zwracając uwagi na otoczenie – robił sobie tzw. skręta.

Natychmiast powiadomili o tym dyżurnego komisariatu, który na wskazane przez nich miejsce skierował policyjny patrol.

29-latek, który wcześniej był już karany za posiadanie narkotyków, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Chcemy tu przypomnieć, że w katowickim Spodku co roku odbywa się festiwal muzyki techno. Przed imprezą policja zawsze przypomina, że wchodzący na festiwal będą kontrolowani pod kątem posiadania narkotyków.

Takie kontrole przeprowadzane są następnie przy wykorzystaniu specjalnie szkolonych psów, a uczestniczą w nich nie tylko policjanci, lecz również inne służby. Co roku.

I co? I co roku szereg młodych osób, nieświadomych tego, że nawet gandzia jest w Polsce zakazana (pomijamy aspekt medyczny, zamiast na festiwal trafia na komisariat policji (patrz zdjęcie).

***

Przejmujący temat / GLIWICE / KATOWICE / INNE MIASTA REGIONU:

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***