Takie śmieszne zakazy.

Takie śmieszne zakazy.

3 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Strefa Tempo 30 z zakazem szybszej jazdy? Ograniczenie do 50 km/h na innych ulicach Katowic? Pierwszeństwo dla pieszych na pasach? Nie bądźcie śmieszni – to przecież takie głupie zakazy – uważają setki kierowców jeżdżących po stolicy woj. śląskiego.

***

W tym tygodniu policjanci katowickiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi przyglądali się zachowaniu kierujących i pieszych w rejonie przejść dla pieszych.

Prowadzono także akcję „Prędkość”. Jej celem było egzekwowanie od kierowców obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości.

Policjanci byli świadkami 350 wykroczeń. Aż 233 z nich dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Niestety, aż 157 kierowców nie przestrzegało dozwolonej prędkości znacznie przekroczyło prędkość w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Kolejnych 6 kierowców nie udzieliło pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. 9 innych wyprzedzało w rejonie przejść dla pieszych.

Byli również i tacy, którzy omijali pojazdy, które zatrzymały się celem udzielenia pierwszeństwa pieszemu.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci ukarali 159 kierujących mandatem karnym, skierowali 1 wniosek do sądu i 15 kierujących pouczono.

Policja apeluje:

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

***

Polecamy:

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. UMK.