„Prohibicja” wyborcza w Katowicach.

„Prohibicja” wyborcza w Katowicach.

3 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Takie reklamy wyborcze w Katowicach będą nadal legalne. Znikną natomiast inne.

***

Katowice, wzorem Chorzowa i innych miast, zakażą wieszania plakatów wyborczych na latarniach. Zaś na płotkach ochronnych oddzielających chodniki od jezdni, nie będzie można wieszać banerów.

Reklamy wyborcze będzie można umieszczać w miejscach wyznaczonych do tego przez urząd miejski. Będzie je można eksponować także na terenie prywatnym.

Zarządzeniem prezydenta miasta zakazuje się natomiast umieszczania reklam wyborczych na latarniach będących własnością miasta, na ścianach budynków użyteczności publicznej, należących do miasta, na miejskiej infrastrukturze drogowej.

Dozwolone więc będzie wieszanie reklam wyborczych np. na słupach oświetleniowych, które do miasta nie należą. Dlatego szefowie klubów radnych Koalicji Obywatelskiej oraz Forum Samorządowego i Marcin Krupa (ugrupowanie wspierające prezydenta miasta) ogłosili, że rezygnują z wieszania swoich reklam wyborczych na jakichkolwiek latarniach czy płotkach ochronnych na ulicach. Zaapelowali o to samo do innych ugrupowań.

Taka reklama, jak ta widoczna na zdjęciu (wisiała w centrum Katowic) będzie nadal możliwa, o ile zawiśnie na kamienicy prywatnej. Czy – szerzej – nie należącej do miasta.

***

Polecamy:

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Wikipedia.