Odlotowy tłusty czwartek.

Odlotowy tłusty czwartek.

8 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Ponieważ dziś tłusty czwartek, przypominamy historię, która wydarzyła się w Katowicach. Te pączki nie miały zwykłego nadzienia.

***

W 2017 r. w jednej z katowickich piekarń przygotowywano pączki z najbardziej nietypowym dodatkiem. Biały proszek, który miał być mąką, okazał się amfetaminą.

Amfetaminę znaleziono na blatach roboczych służących do przygotowywania pączków. Policja nie informowała, w której piekarni natrafiono na ten dość nietypowy składnik ciasta. Może z obawy przed tym, że na przykład w tym roku po wyroby tego zakładu ustawiałyby się długie kolejki.

Wątpić oczywiście należy, że dragi specjalnie były stosowane do wyrobu wypieków. Jednak wykluczyć się nie da, że pączki i jakieś inne produkty, pochodzące z tejże piekarni, zawierały pewne ilości narkotyków. Gdy bowiem policjanci weszli do zakładu, zobaczyli 31-letnią kobietę, która na jednym z blatów roboczych przesypywała biały proszek.

Na nic się zdały tłumaczenia, że jest to pszenna mąka. Użyto testera. Jego wynik nie budził wątpliwości. Nie była to mąka, ani cukier puder, lecz amfetamina w najczystszej postaci. Właśnie trwał proces dzielenia jej na porcje dilerskie.

Był to już kolejny kopczyk amfetaminy, który dzielono na mniejsze porcje, pomiędzy prawdziwym cukrem pudrem i mąką. Okazało się bowiem, że inne pracownice piekarni, kobiety 24-letnia i 35-letnia, miały przy sobie gotowe pojedyncze porcje narkotyku, przygotowane do sprzedaży. Zaś w szafce kolejnego piekarza policjanci znaleźli marihuanę.

Piekarnia została zamknięta. Jej pracownicy również. Katowiczanie musieli zadowolić się pączkami z innych zakładów piekarniczych. Też odlotowymi, choć ze względu na smak, a nie jakieś specjalne dodatki.

***

Szokujący temat. Przeczytaj, aby wiedzieć:

In vitro dla par z województwa śląskiego jest jak wódka w PRL.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Pixabay.