Gruchot rekordzista.

Gruchot rekordzista.

13 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Kierowca wyjechał na ulice Katowic samochodem, który dosłownie się rozsypywał. Na przykład zderzak był tak luźny, że aby nie odpadł, zamocowany został na opaskach uciskowych.

***

21-letni kierowca jechał renaultem trafikiem, który był – co tu kryć – w bardziej niż opłakanym stanie. Nie miał części elementów obowiązkowego wyposażenia a reszta ledwie się trzymała.

Nic więc dziwnego, że policjanci zatrzymali samochód, gdy tylko go zobaczyli. Doszło do tego na ul. Popiełuszki w Katowicach.

W trakcie kontroli policjanci stwierdzili m.in.: brak klosza świateł przeciwmgielnych i cofania, brak żarówki światła przeciwmgielnego, brak przedniego światła pozycyjnego i mijania, zarysowania reflektorów przednich, pęknięty klosz prawego tylnego kierunkowskazu, brak wycieraczki prawej szyby czołowej.

Ponadto w aucie była zarysowana szyba czołowa, pęknięte boczne prawe lusterko, luźny zderzak tylny, który został pospinany opaskami zaciskowymi, popękany zderzak przedni i lewe nadkole.

Co więcej: uszkodzony prawy łącznik stabilizatora, brak elementu obudowy otworu wentylacyjnego pokrywy silnika, a także poziom płynu chłodniczego poniżej minimalnego dopuszczalny poziomu.

Jakby tego wszystkiego było mało kierowca przewoził ładunek w sposób zabroniony.

Młodzieniec musiał wykazać się sporo odwagą, by wsiąść za kierownicę takiego gruchota. Odwaga ta nie spotkała się jednak z aprobatą policjantów.

Ci nałożyli na kierowcę podczas tej jednej kontroli w sumie cztery mandaty o łącznej kwocie sięgającej 2120 zł. Zabrali dowód rejestracyjny samochodu i zakazali dalszej jazdy.

Poniżej kolejne zdjęcia.

***

Szokujący temat. Przeczytaj, aby wiedzieć:

In vitro dla par z województwa śląskiego jest jak wódka w PRL.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***