Fundacja „Dowód niewinności” walczy o uwolnienie niewinnie skazanych.

Fundacja „Dowód niewinności” walczy o uwolnienie niewinnie skazanych.

5 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Walczą o uwolnienie niewinnie skazanych. Fundację „Dowód niewinności” założyli adwokat z Katowic, reprezentujący Tomasza Komendę i policjant, który znalazł dowody na to, że Komenda niesłusznie trafił do więzienia.

***

Adwokat Paweł Matyja oraz byli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji powołali fundację „Dowód niewinności”. Nazwa mówi wszystko.

– Fundacja Dowód Niewinności powstała, by zapobiegać niesłusznym skazaniom i zwalczać patologie wymiaru sprawiedliwości. Pomoc kierujemy zarówno do osób już skazanych, które niesłusznie odbywają kary pozbawienia wolności, jak i tych, którzy o niewinność dopiero walczą – informuje mecenas Matyja.

Wraz z nim w fundacji działa Remigiusz Korejwo. Jako funkcjonariusz CBŚP był członkiem specgrupy, która doprowadziła do uniewinnienia Tomasza Komendy i wykrycia prawdziwych sprawców zbrodni o którą oskarżono niewinnego człowieka.

W prace fundacji zaangażowani są również: kolejny wybitny funkcjonariusz CBŚP Marcin Miksza, biegły sądowy i psycholog kryminalny Jan Gołębiowski czy dziennikarz śledczy Grzegorz Głuszak.

Redakcja Katowice Dziś również będzie wspierała fundację. Sami bowiem otrzymujemy prośby od osób skazanych bądź od ich najbliższych a analiza akt prokuratorskich czy sądowych zbyt często każe zastanowić się czy wszystkie dowody zostały zbadane rzetelnie. I ocenione prawidłowo.

Link do strony fundacji:
https://dowodniewinnosci.pl/

***

Polecamy:

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***