Czy niektóre podróże z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach będą zagrożone?

Czy niektóre podróże z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach będą zagrożone?

10 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Czy konieczne będzie zmniejszenie liczby lotów i sieci połączeń?

***

Pod koniec roku port lotniczy w Pyrzowicach pochwalił się nowymi połączeniami. Samoloty WizzAir rozpoczęły rejsy regularne do stolicy Belgii Brukseli.

Wcześniej poinformowano, że ten sam przewoźnik uruchomi regularne połączenie do Akaby w Jordanii. Samoloty do Akaby startować miały dwa razy w tygodniu.

Tymczasem istnieją obawy, że ten strategiczny partner katowickiego lotniska będzie musiał uziemić znaczną część floty. Chodzi nawet o 20 proc. samolotów.

W tej sprawie WizzAir przesłał (w odpowiedzi na pytania „Gazety Wyborczej”) oświadczenie. Przyznaje w nim, że duża część samolotów nie będzie mogła w najbliższych miesiącach latać.

Chodzi nawet o 45 samolotów, co stanowi 20 proc. floty WizzAir. Ten fakt przewoźnik sygnalizował również w swoim raporcie finansowym.

Samoloty nie będą mogły latać w związku z obowiązkowymi przeglądami silników. Przeglądy te rozłożone są na najbliższe miesiące.

Jak donosi „GW” stąd też WizzAir musi zawiesić niektóre połączenia. Już ma to dotyczyć wspomnianej Akaby a od drugiej połowy marca także Brukseli.

Przedstawiciele katowickiego lotniska przekonują, że kłopoty linii lotniczych nie będą miały wpływu na wyniki katowickiego lotniska. To ma w tym roku obsłużyć około 6 mln pasażerów.

– Według najnowszych prognoz w tym roku mamy obsłużyć około 6 mln pasażerów. Kwestie dotyczące lotów Wizz Aira nie mają na to wpływu – powiedział „GW” Piotr Adamczyk, rzecznik katowickiego lotniska.

***

Szokujący temat. Przeczytaj, aby wiedzieć:

In vitro dla par z województwa śląskiego jest jak wódka w PRL.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. Wikimedia.