Część Katowic pod specjalnym nadzorem.

Część Katowic pod specjalnym nadzorem.

8 lutego 2024 Wyłączono przez administrator

Oj, będzie się działo. Na Śląskim jutro mecz Ruch Chorzów i Legia Warszawa. Część Katowic pod specjalnym nadzorem. Utrudnienia nawet dla tych, którzy zechcą zjechać z autostrady.

***

9 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej między drużynami Ruchu Chorzów i Legią Warszawa. Dlatego, podobnie jak przy poprzednich tego typu wydarzeniach, wdrożone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego, by zmniejszyć uciążliwość imprezy masowej dla mieszkańców os. Tysiąclecia. Kolejne zmiany dotyczą ulic przylegających do Parku Śląskiego.

To jednak nie wszystko. Przewiduje się problemy na wielu ulicach Katowic. Więcej na ten temat pod informacją dotyczącą Tysiąclecia.

W dniu imprezy od wczesnych godzin porannych na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole straży miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

9 lutego na os. Tysiąclecia wprowadzone zostaną rozwiązania przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie – pozytywnie przyjęte przez mieszkańców Tysiąclecia. Dlatego od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu ustawione zostaną bairiery i utworzone posterunki policji i straży miejskiej.

Autobusy miejskie będą mogły skręcać w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego. Natomiast trasa autobusów z centrum na Tysiąclecie będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II.

Ponadto 9 lutego 2024 roku, wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Takie same zakazy zostaną wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Komenda Miejska Policji w Katowicach wskazuje, że utrudnień w ruchu drogowym należy spodziewać się szczególnie w godzinach od 16.00 do 20.00:
Największe utrudnienia w ruchu wystąpią na ulicach Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej.

Może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego.

Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla Tysiąclecia od strony ulicy Wojska Polskiego.

Ponadto, jak wskazuje policja, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknięciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.

W razie potrzeby na niektórych skrzyżowaniach wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy drogówki.

***

Szokujący temat. Przeczytaj, aby wiedzieć:

In vitro dla par z województwa śląskiego jest jak wódka w PRL.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Na zdjęciu: podczas takich wydarzeń nad bezpieczeństwem czuwa również policja na koniach.