W Katowicach ruszyła Dzielnicowa Giełda Pomysłów.

W Katowicach ruszyła Dzielnicowa Giełda Pomysłów.

17 stycznia 2024 Wyłączono przez administrator

Sama nazwa tłumaczy ideę tego przedsięwzięcia.

***

To II edycja Dzielnicowej Giełdy Pomysłów.

– Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie do wprowadzania realnych zmian, z którego katowiczanie mogą korzystać już od jedenastu lat. Dzięki Dzielnicowej Giełdzie Pomysłów możemy dostrzec w jakich dziedzinach i gdzie dokładnie mieszkańcy czują największe zapotrzebowanie na konkretny rodzaj zadań – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Przed nami XI edycja Budżetu Obywatelskiego i V edycja Zielonego Budżetu miasta Katowice. Giełda pomoże przygotować projekty, nad którymi będą głosować wszyscy mieszkańcy.

Poprzednio na Giełdzie dominowały pomysły dotyczące ulic i dróg rowerowych, zieleni miejskiej i tzw. obiektów małej architektury, przedsięwzięć z zakresu kultury i integracji mieszkańców.

Z pomysłów, jakie pojawiły się na Giełdzie wymienić można „Dej pozor na bajtla – budowa strefy dla rodzica wokół placu zabaw”, czy utworzenie Katowickiej Akademii Tenisa Stołowego.

Ankietę znajdziemy na stronie:
https://www.survio.com/survey/d/I8M9Q1K5Y0V1U7X8D

Znajdziemy ją również w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz niektórych Miejskich Domach Kultury. Można ją tam wypełnić i pozostawić.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Za WKS UM Katowice. Fot. R. Kaźmierczak