Trwa 7. Śląski Festiwal Nauki Katowice.

Trwa 7. Śląski Festiwal Nauki Katowice.

10 grudnia 2023 Wyłączono przez administrator

Powoli kończy się ŚFN Katowice. Przypomnijmy, że w środę, 6 grudnia przy ul. Bankowej 11a w CINiBA odbyła się przedfestiwalowa prezentacja „Od renesansu do awangardy – książka jako dzieło sztuki”.

9 grudnia (w godzinach 10.00 – 18.00) można było uczestniczyć w wydarzeniach Święta Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym a o 19.00 w Spodku zobaczyć Katopolis, czyli widowisko naukowo-muzyczne otwierające obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Katopolis przygotowały osoby związane ze środowiskiem akademickim: pracownicy katowickich uczelni, aktorzy teatrów, a także artyści polskiej sceny muzycznej, uczelniane chóry i zespoły muzyczne.

W dniu dzisiejszym wydarzenia Święta Nauki trwały do godziny 18.00. Jutro, w poniedziałek 11 grudnia, od godziny 8.00 do 16.00 – ciąg dalszy imprezy.

Na festiwal można dotrzeć komunikacją miejską. Transport ZTM zupełnie za darmo! Wystarczy mieć przy sobie bezpłatną wejściówkę na festiwal oraz kupon na darmowy przejazd

Cd. poniżej.

*** *** ***

Polecamy

Szpital sprzedany za złotówkę. A wcześniej dostał prawie 180 mln zł.

katowicedzis.pl/2023/11/szpital-sprzedany-za-zlotowke-a-wczesniej-dostal-prawie-180-mln-zl/

*** *** ***

Aplikacja ŚFN na urządzenia mobilne pomoże poruszać się w festiwalowej przestrzeni, umożliwi stworzenie indywidualnego planu zwiedzania oraz pokaże aktualnie odbywające się wydarzenia. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z Androidem w sklepie Google Play oraz na urządzenia marki Apple na stronie App Store.

Zainteresowani wydarzeniami odbywającymi się na Rynku Idei Miasta Nauki powinni wziąć ze sobą telefon lub tablet ze słuchawkami. Sceny Rynku funkcjonują w tzw. systemie silent disco, co oznacza, że nie mają nagłośnienia tradycyjnego. Istnieje możliwość wypożyczenia słuchawek.

Jeśli nie możecie odwiedzić MCK osobiście, można śledzić transmisje online z wybranych scen: https://slaskifestiwalnauki.pl/7-sfn-katowice-transmisja…

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Fot. Śląski Festiwal Nauki.