Metropolitalna Wigilia dla Samotnych w Katowicach.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych w Katowicach.

10 grudnia 2023 Wyłączono przez administrator

Dzięki tej inicjatywie każdy samotny i potrzebujący może zaznać magii świąt. Po raz kolejny miasta regionu, w tym między innymi Katowice, a także Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Fundacja Wolne Miejsce oraz dziesiątki wolontariuszy i darczyńców łączą siły i organizują Wigilię dla Samotnych. Odbędzie się ona w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 24 grudnia o godz. 16.00. 

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, niestety dla wielu osób trudny, a my – jak co roku – wspólnymi siłami staramy się to zmienić. Dlatego zapraszamy każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej lub rodzinnej nie może pozwolić sobie na organizację wigilii do spędzenia jej razem z nami – oświadczył Marcin Krupa, prezydent Katowic.  

Z zaproszenia może skorzystać każda osoba samotna lub znajdująca się w  trudnej sytuacji materialnej. Metropolitalna Wigilia dla Samotnych to okazja, by zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, porozmawiać z drugim człowiekiem i spędzić ten czas w świątecznej atmosferze.   

Cd. poniżej.

*** *** ***

Polecamy

Szpital sprzedany za złotówkę. A wcześniej dostał prawie 180 mln zł.

katowicedzis.pl/2023/11/szpital-sprzedany-za-zlotowke-a-wczesniej-dostal-prawie-180-mln-zl/

*** *** ***

Ta piękna tradycja zaczęła się tutaj w Katowicach, a z upływem lat do organizacji dołącza coraz więcej miast – powiedział Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. – Symbolika tego pięknego dnia, chęć bycia razem, zrozumienie dla samotności to wszystko sprawia, że atmosfera tych kilku godzin w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym jest szczególna.

– 24 grudnia zasiądziemy wspólnie przy pięknie nakrytych stołach z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi i podarujemy to, co najcenniejsze, czyli naszą obecność – powiedział Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejskie.  

Na wigilijnym stole znajdą się tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, karp, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, sałatka, ciasto i inne słodkości. Będzie można posłuchać kolęd i włączyć się do wspólnego śpiewania. Organizatorzy spodziewają się ok. 4 tys. osób. 

Największa Wigilia dla Samotnych w Polsce nie mogłaby się odbyć gdyby nie wolontariusze! Dlatego cały czas potrzebni są chętni do pomocy w kuchni, by tam pod okiem Master Chef-ów gotować wigilijne potrawy. Potrzeba również wolontariuszy do przygotowania hali MCK na przyjęcie gości czy do wsparcia już podczas samej wigilii. Spotkania organizacyjne odbywają się w środy o godz. 18.00 w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności na ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach oraz online https://www.facebook.com/wolnemiejsce. Zapisywać na wolontariat można się poprzez formularz https://forms.gle/z896eDiMXhJK3Dt19. 

Fundację można także wesprzeć przygotowując ręcznie robione stroiki i inne dekoracje na świąteczne stoły, organizując zbiórki produktów potrzebnych do organizacji Wigilii oraz upominków. 

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Za WKS UM Katowice.