Prawie 100 domków-stoisk na tegorocznym jarmarku bożonarodzeniowym w Katowicach.

Prawie 100 domków-stoisk na tegorocznym jarmarku bożonarodzeniowym w Katowicach.

19 listopada 2023 Wyłączono przez administrator

I mnóstwo innych atrakcji.

***

Tegoroczny jarmark właśnie się zaczął (17 listopada) i trwać będzie do 7 stycznia. W prawie stu domkach handlowych swój asortyment wystawia kilkudziesięciu wystawców.

Na odwiedzających jarmark czekają także inne atrakcje – między innymi młyńskie koło, wiktoriańska karuzela czy jarmarkowy pociąg.

Z pewnością rację ma prezydent Katowic, gdy mówi:

– Katowicki jarmark bożonarodzeniowy przyciąga tłumy mieszkańców całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Można na nim nie tylko zrobić przedświąteczne zakupy, ale także po prostu miło spędzić czas.

Jak dodaje, jarmark to nie tylko budki z przeróżnym asortymentem, ale także atrakcje dla całych rodzin. Oprócz młyńskiego koła wspomnijmy na przykład o Magicznym Parku Świateł (stworzonym w energooszczędnej technologii LED-owej). Dla miłośników jazdy na łyżwach będzie też lodowisko.

W domkach-straganach można kupić zarówno świąteczne produkty – wędliny, ryby, miody, wyroby czekoladowe, jak i inne przekąski. A wśród nich langosze, frytki belgijskie, podpłomyki, churrosy, placki ziemniaczane, bigos z dziczyzny, sery góralskie czy holenderskie.

Wizyta na jarmarku jest też okazją do napicia się grzanego wina czy też aromatycznej zimowej herbaty. Nie brakuje również biżuterii, ceramiki bolesławickiej, zabawek, ozdób oraz dekoracji świątecznych (również w wersji eko – z naturalnych surowców).

Sporo jest dodatkowych atrakcji – jak parada mikołajkowa czy spotkanie ze świętym mikołajem.

Cd. poniżej.

*** *** ***

Polecamy

Szpital sprzedany za złotówkę. A wcześniej dostał prawie 180 mln zł.

katowicedzis.pl/2023/11/szpital-sprzedany-za-zlotowke-a-wczesniej-dostal-prawie-180-mln-zl/

*** *** ***

Od listopada do 23 grudnia jarmark będzie działał od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00, a w weekendy (piątek, sobota i niedziela) od 10.00 do 21.00.

Strefa gastronomiczna natomiast w tym okresie będzie działała w godzinach 10.00 – 22.00. Wybrane punkty handlowe będą czynne nawet do północy.

Inaczej będą wyglądały godziny otwarcia jarmarku w dni świąteczne.

W niedzielę 24 grudnia (Wigilia) jarmark będzie czynny w godzinach od 10.00 do 14.00, w poniedziałek 25 grudnia w godzinach od 10.00 do 21.00, a we wtorek 26 grudnia od 10.00 do 21.00.

Natomiast w niedzielę 31 grudnia większość stoisk będzie funkcjonowało w godzinach od 10:00 do 16:00, zaś wybrane stoiska będą czynne nawet do godziny 02.00 (1 stycznia 2024).

W poniedziałek 1 stycznia zakupy będzie można zrobić od 12.00 do 20.00.

Atrakcje dla dużych i małych

Bożonarodzeniowy Jarmark to nie tylko możliwość zrobienia zakupów, ale także wiele dodatkowych atrakcji dla dużych i małych. Szczególnie wyjątkową jest Magiczny Park Świateł.

W samym sercu Jarmarku znajdziemy wyjątkowy domek, który powstał we współpracy z polską manufakturą szklanych ozdób choinkowych, stworzoną przez rodzinę Huras ponad 20 lat temu. To dekoracja, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją.

Z kolei wsiadając do pociągu elektrycznego najmłodsi wyruszą w magiczną podróż po udekorowanych alejkach jarmarku. Zaś na spragnionych kolejnych atrakcji czeka będzie Wiktoriańska Karuzela.

Lodowisko

Zostało ono uruchomione 17 listopada. Będzie miało wymiary 10 na 40 metrów.

Z lodowiska bezpłatnie mogą korzystać wszyscy posiadający swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu działa płatna wypożyczalnia łyżew.

Lodowisko jest czynne w godzinach 9.00 – 21.00. Wypożyczalnia łyżew funkcjonuje od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00 – 20.00, w piątki w godzinach 12.00 – 21.00, natomiast w soboty i niedziele od 10.00 do 21.00.

Za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić 12 zł/h. Na takich samych warunkach możliwe jest wypożyczenia kasku.

Z kolei pingwin/miś do nauki jazdy kosztuje 18 zł/h.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Za WKSUMK. Fot. K. Kalkowski