Nowy bebok psoci na kolejnej ulicy Katowic.

Nowy bebok psoci na kolejnej ulicy Katowic.

17 listopada 2023 Wyłączono przez administrator

Jakie będzie miał imię?

***

Ten bebok pojawił się przy przebudowanym punkcie Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej. Stworek stoi na śmieciarce.

Nie ma jeszcze imienia, ale zostanie ono już wkrótce wybrane w wyniku konkursu przeprowadzonego wśród pracowników punktu. Naszym zdaniem mógłby nazywać się Czyścioch.

Gdy już będzie miał imię (może faktycznie Czyścioch?), wówczas w GPZO pojawi się pieczątka z jego wizerunkiem.

Takie pieczątki są już w innych instytucjach znajdujących się w pobliżu miejsc, gdzie stoją pozostałe katowickie beboki. Z kolei w Centrum Informacji Turystycznej dostępny jest specjalny folder do gromadzenia stempli.

Poniżej miejska informacja o przebudowie GPZO i o gospodarowaniu odpadami w Katowicach.

Cd. poniżej.

*** *** ***

Polecamy

Szpital sprzedany za złotówkę. A wcześniej dostał prawie 180 mln zł.

katowicedzis.pl/2023/11/szpital-sprzedany-za-zlotowke-a-wczesniej-dostal-prawie-180-mln-zl/

*** *** ***

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów przy Bankowej 10 w Katowicach został przebudowany i wkrótce będą mogli z niego korzystać pierwsi klienci. Obok bramy wjazdowej stanął nowy bebok, który nawiązuje do działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

– Kompleksowa przebudowa punktu przy ul. Bankowej to nie tylko nowoczesna estetyka, ale przede wszystkim większy komfort dla mieszkańców Katowic. Dzięki remontowi od 1 grudnia działać będzie tu biuro obsługi klienta, w którym mieszkańcy będą mogli załatwić wiele spraw związanych z gospodarką odpadami bez konieczności udania się w dalsze rejony miasta – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów przy ul. Bankowej (Śródmieście) to jeden z czterech tego typu punktów w mieście. Pozostałe znajdują się przy ul. Milowickiej 7b (Dąbrówka Mała), Obroki 140 (os. Witosa) oraz przy ul. Zaopusta 70 (Podlesie).

MPGK Katowice co roku przyjmuje ok. 125 tys. ton odpadów. W swojej codziennej pracy skupia się na działaniach dążących do poprawy środowiska naturalnego.

Modernizacje GPZO to niejedyne projekty, które są podejmowane. W zeszłym roku zaczęła działać nowoczesna hala przy ul. Milowickiej, która zhermetyzowała cały proces biologicznego przetwarzania odpadów. Obiekt ten jest jednym z najnowocześniejszych w naszym kraju.

Niedawno natomiast podpisana została umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pożyczkę i dofinansowanie modernizacji linii sortowniczej odpadów zbieranych selektywnie, co pozwoli na poprawę wskaźnika odzysku surowców oraz podwojenie ilości przetwarzanych odpadów. W następnych latach MPGK planuje kolejne inwestycje w nowoczesne źródła energii, a także budowę instalacji fermentacji odpadów kuchennych. Zakupione mają także zostać pojazdy o napędzie gazowym i elektrycznym.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Za WKSUM Katowice