Nie tylko Katowice. Pierwszy taki jarmark świąteczny w Sosnowcu.

Nie tylko Katowice. Pierwszy taki jarmark świąteczny w Sosnowcu.

16 listopada 2023 Wyłączono przez administrator

Okres przedświąteczny nabiera tempa. Już na początku grudnia w Sosnowcu ruszy jarmark świąteczny, który jednak potrwa zdecydowanie dłużej niż dotychczas.

Dotychczas jarmark świąteczny w Sosnowcu trwał maksymalnie kilka dni i pojawiał się w różnych miejscach. Były to ulice Warszawska, Modrzejowska, a najczęściej Aleja Zwycięstwa.

– W tym roku postanowiliśmy jednak, aby atmosfera świąteczna była z nami dłużej i jarmark został niemal do samych Świąt – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tym razem wydarzenie odbędzie się na placu Powstańców Styczniowych, a więc przed samym dworcem.

– Jarmark świąteczny potrwa aż 20 dni i rozpocznie się już 4 grudnia. Ostatnim dniem funkcjonowania będzie 23 grudnia, a więc każdy, kto spóźni się z prezentami, będzie mógł odwiedzić nasze wydarzenie i znaleźć tutaj coś „pod choinkę” – wyjaśnia prezydent.

Cd. poniżej.

*** *** ***

Polecamy

Szpital sprzedany za złotówkę. A wcześniej dostał prawie 180 mln zł.

katowicedzis.pl/2023/11/szpital-sprzedany-za-zlotowke-a-wczesniej-dostal-prawie-180-mln-zl/

Aby otworzyć link przytrzymaj na nim palec.

*** *** ***

Na terenie placu stanie 10 drewnianych domków, specjalnie wyprodukowanych na tę okazję. W nich będzie czekało dużo dobroci – od świątecznych łakoci, gorących napojów, przez produkty, które doskonale sprawdzą się jako prezent dla najbliższych.

Wśród atrakcji będzie także mierzące 15 metrów koło młyńskie, a także domek świętego mikołaja, w którym każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie. 6 grudnia pojawi się tam sam mikołaj, który po „wcześniejszej konsultacji” z rodzicami, wręczy dzieciakom prezenty.

W trakcie 20-dniowego jarmarku, przed dworcem stanie również mała scena, na której będą odbywać się występy, a urozmaiceniem całego wydarzenia będą warsztaty.

Na placu Powstańców Styczniowych wkrótce także powitamy nowy lokal gastronomiczny Rotunda Cafe, który również doskonale wprowadzi nas w atmosferę świąteczną. Tę na ulicach będzie widać przez cały grudzień, gdyż właśnie rusza montaż nowych dekoracji świątecznych.

Warto pamiętać, że tradycyjnie w grudniu odbędzie się Manufaktura Świętego Mikołaja. Niech samo wydarzenie będzie wielkim prezentem dla sosnowiczan, ale już dzisiaj możemy zdradzić, że mikołajkowe miasteczko powróci 10 grudnia.

Chętni, którzy chcą się wystawić w trakcie jarmarku, nadal mogą się zgłaszać po adresem mailowym [email protected] lub telefonicznie 600773149.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Za UMS