Centralny Port Komunikacyjny, czyli nie tylko wyburzenia, ale i „dobra” wiadomość.

Centralny Port Komunikacyjny, czyli nie tylko wyburzenia, ale i „dobra” wiadomość.

14 listopada 2023 Wyłączono przez administrator

Poprzedni rząd sprawił, że rzeczywistość przekraczała nasze wyobrażenia wielokrotnie. I z tą magiczną twórczością nie skończył nawet po wyborach.

***

Oto bowiem po wyborach dowiedzieliśmy się od ministra Horały, odpowiedzialnego za sztandarowy projekt „dobrej zmiany”, czyli Centralny Port Komunikacyjny, że znaleziono inwestora, gotowego w ten projekt włożyć miliardy.

Pod koniec października minister Horała ogłosił: „Obiecana dobra wiadomość: mamy inwestora, który chce wyłożyć do 8 miliardów złotych na budowę CPK w zamian za objęcie mniejszościowych udziałów w spółce operującej lotniskiem! To konsorcjum Vinci Airports i IFM Global Infrastructure Fund”.

I dalej Horała radośnie nas informował, że Vinci Airports jest firmą o francuskim rodowodzie, acz aktualnie w strukturze właścicielskiej największą grupę stanowią udziałowcy instytucjonalni z USA. Zaś IFM Global Infrastructure Fund to fundusz inwestycyjny z Australii.

Jak to się mówi, pan Horała ma dobrą pamięć, ale krótką. Gdyby jego pamięć sięgała do 15 października, czyli w nie tak odległą przeszłość, to pamiętałby, że tego dnia oprócz wyborów PiS zarządził referendum. A pierwsze pytanie tego referendum brzmiało:

„Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”

W imieniu tych wszystkich, którzy protestowali przeciwko przebiegowi szybkiej kolei, co było elementem wielkiego projektu CPK, pytamy pana Horałę, czy wziął udział w tym referendum i jak odpowiedział na to pierwsze pytanie. Pytać chyba możemy?

Przypomnijmy, że w niektórych miejscach przy polskich drogach do dziś wiszą bilbordy zachęcające do udziału w tym referendum i głosowania cztery razy nie.

Panie Horała. Pytamy pana tylko o to pierwsze pytanie. Czy 15 października był pan za przekazaniem współwłasności w polskim strategicznym projekcie Amerykanom i Australijczykom, czy przeciw? Bo jeśli był pan przeciw to ta ogłoszona przez pana wiadomość nie była dobrą wiadomością, tylko wiadomością złą.

I to złą nie tylko dla tych, których domostwa mają być zburzone.

***

Uwaga

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – aby zobaczyć kliknij nasze logo.

***

Artykuł tytułu prasowego „Nowa Panorama”

Informacje o redakcji:

https://nowapanorama_blogspot_com/2022/12/stopka-redakcyjna_html

w przeglądarce zamiast „_” wpisz „.”

Fot. Pixabay