Z „tajną” wizytą w Katowicach.

Z „tajną” wizytą w Katowicach.

25 września 2023 Wyłączono przez administrator

Dziwna kampania wyborcza premiera, który kandyduje do Sejmu z okręgu katowickiego. Z „tajną” wizytą w Katowicach.

***

Kto wiedział, że premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w sobotę do Katowic? Był na osiedlu bloków z wielkiej płyty w dzielnicy Piotrowice.

O tej wizycie nie poinformowano mediów. A jeśli poinformowano, to nie wszystkie.

Szkoda. Mielibyśmy do premiera kilka pytań. Tym bardziej, że przed przyjazdem do Katowic, Mateusz Morawiecki odwiedził w towarzystwie wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka Knurów.

Knurów jest w okręgu gliwickim, z którego z kolei kandyduje Wieczorek. A do niego mamy też pytania – szczególnie te o jego działania (bądź brak działań) w czasie pandemii.
Pytania te warte są około 180 mln zł a szczegóły w innym naszym artykule (inf. na końcu tekstu.)

Wypada więc tylko westchnąć. I zadziwić. Bo cóż to za kampania bez wyborców?

Wystąpienia premiera w Katowicach-Piotrowicach słuchała dosłownie garstka osób. Możliwe, że byli to głównie działacze PiS, gdyż na zdjęciach, zamieszczonych przez niektórych z nich, widać ludzi machających małymi biało-czerwonymi chorągiewkami i robiących tło dla premiera.

Przede wszustkim trudno znaleźć nagranie tych, którzy mieliby zadawać premierowi jakieś pytania. A byłoby o co pytać – premier pojechał do Piotrowic, by mówić o polityce mieszkaniowej rządu.

Tę politykę widać w innej części Katowic. Na Nowym Nikiszowcu, gdzie miały powstać mieszkania dla niezamożnych osób. A jak jest – każdy wie.

Czyja wina? Tuska oczywiście. „Dzień Dobry Pomorze/Młoda Gdynia” (ciekawe, gdyż nie jest to śląski portal) w relacji ze spotkania premiera Morawieckiego w Katowicach-Piotrowicach zamieściła następującą jego wypowiedź: „Ba, w pierwszych czterech latach Tuska spadała liczba mieszkań oddawanych do użytku”.

Premier najwyraźniej nie był zadowolony z wizyty w Katowicach. Na stronie Kancelarii Premiera ani słowa na ten temat. Urząd premiera zamieścił natomiast zdjęcia ze spotkań premiera, które tego samego dnia odbyły się w Knurowie (zdjęcie u góry – za premierem widać wojewodę śląskiego – przypominamy panu o pytaniach) oraz w Bielsku-Białej.

W sumie taka skromna i nienachalna kampania nam się całkiem podoba. I można się nad nią zadumać. A to, że coś skłania do refleksji, to korzyść sama w sobie.

Poniżej nasz artykuł o pytaniach do wojewody śląskiego „wartych” ok. 180 mln zł. I zdjęcia z wizyty budowlano-politycznej premiera w Katowicach-Piotrowicach.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Zobacz ten bardzo ważny artykuł:

Mamy kilkadziesiąt pytań do wojewody śląskiego. Ponieważ chce zostać posłem – powinien na nie odpowiedzieć.