Utrudnienia w centrum Katowic.

Utrudnienia w centrum Katowic.

7 września 2023 Wyłączono przez administrator

Od dziś tymczasowa organizacja ruchu.

***

Trwa budowa przedłużenia ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna. Stąd od dziś w rejonie ul. Dąbrówki będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Jezdnia ul. Dąbrówki przy skrzyżowaniu z Zabrską zostanie zwężona. Utrudnienia dotyczą także pieszych (zamknięty fragment chodnika).

Wspomniane komplikacje związane są z koniecznością wykonania podziemnego przewiertu.

Dalsze szczegóły poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat UM Katowice:

W związku z realizowaną budową przedłużenia ulicy Mickiewicza do ul. Grundmanna od 7 września w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrówki i ul. Zabrskiej będzie obowiązywać Tymczasowa Organizacja Ruchu.
W ciągu ul. Dąbrówki, przy skrzyżowaniu z ul. Zabrską, zawężona zostanie jezdnia, a także niedostępny dla pieszych będzie fragment chodnika. Powyższe zmiany związane są z koniecznością wykonania przewiertu sieci gazowej na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i ul. Zabrska.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.
Budowane przedłużenie ul. Mickiewicza to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wartość tych zadań to w sumie prawie 148 mln zł, ale środki własne z budżetu miasta przeznaczone na ten cel to nieco ponad 32 mln zł, reszta pieniędzy pochodzi z dofinansowania – prawie 86 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład a 30 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Każda z tych inwestycji przyczyni się do podniesienia jakości życia naszych mieszkańców – kierowców, pieszych oraz rowerzystów.

 

 

Fot. Pixabay