Tai chi w katowickim szpitalu.

Tai chi w katowickim szpitalu.

9 września 2023 Wyłączono przez administrator

Z okazji wczorajszego dnia fizjoterapii katowicki szpital miejski w Murckach prezentuje jej różne formy. Znajdziemy tam nawet tai chi.

***

8 września przypada Światowy Dzień Fizjoterapii. Przy tej okazji szpital w Murckach przypomniał o tych formach fizjoterapii, z których możemy tam skorzystać.

– W naszym szpitalu zatrudniamy fizjoterapeutów wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach i dzięki temu możemy nieść pomoc szerokiej grupie pacjentów, niezależnie od dolegliwości z jakimi się zmagają – mówi Monika Musiolik-Werner, kierownik Działu Rehabilitacji.

Fizjoterapeuci pomagają pacjentom Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Kardiologicznej, ale także współpracują z lekarzami Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, aby przywrócić sprawność pacjentom po zabiegach i urazach oraz lekarzami z innych Oddziałów, aby wspomagać proces leczenia i powrotu do zdrowia.
Oprócz tradycyjnej fizykoterapii (m.in. laseroterapia, naświetlania, terapia polem magnetycznym, krioterapia miejscowa) i kinezyterapii czyli leczenia ruchem, w Murckach dostępne są również mniej znane, ale bardzo skuteczne i lubiane przez pacjentów metody rehabilitacji. To m.in. dedykowane pacjentom Rehabilitacji Kardiologicznej zajęcia z nordic walking i tai chi czy też masaże lecznicze.

Oferta katowickiego szpitala w Murckach jest znacznie szersza. Leczenie pacjentów odbywa się w siedmiu oddziałach: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, internistycznym, neurologii, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji kardiologicznej oraz reumatologii.

Na liście oferowanych przez szpital usług znajdziemy też takie nietypowe zajęcia, jak aktywność na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, wspomniany nordic walking czy zajęcia tai chi.

Dodajmy, że szpital, który ma za sobą trudne chwile, teraz się rozwija. Przykładem tego jest otwarta w ostatnim czasie pracownia tomografii komputerowej.

Umożliwia ona wykonanie wysokiej jakości badań w krótkim czasie, a także uniezależnia placówkę od podmiotów zewnętrznych, którym do tej pory zlecano prowadzenie diagnostyki. Zakup był możliwy dzięki wsparciu Katowic, a koszt tomografu wyniósł 1,7 mln zł.

W najbliższych planach jest m.in. budowa nowego pawilonu medycznego, który stanie się nową siedzibą części oddziałów. Ma się w nim też znaleźć m.in. blok operacyjny.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za KAW