System ŚKUP zostanie wyłączony jeszcze w tym miesiącu.

System ŚKUP zostanie wyłączony jeszcze w tym miesiącu.

15 września 2023 Wyłączono przez administrator

Dla pasażerów komunikacji miejskiej w Katowicach i innych miastach metropolii to będzie wielka zmiana. System ŚKUP zostanie wyłączony jeszcze w tym miesiącu. Nadchodzą wielkie zmiany.

***

W najbliższym czasie mieszkańcy naszej metropolii doświadczą istotnych zmian w systemie transportowym. Oto kluczowe informacje na ten temat:

1. Koniec systemu ŚKUP

28 września zakończy działalność system ŚKUP. Wszystkie dane z tego systemu zostaną przeniesione do nowego systemu Transport GZM. W związku z tym, nawet przed tą datą, niektóre funkcje w systemie ŚKUP zostaną wyłączone. Więcej na ten temat w dalszej części tekstu.

2. Nowy system Transport GZM

Pasażerowie nie będą pozostawieni bez możliwości dokonywania transakcji. Wszystkie operacje będą dostępne w nowym systemie Transport GZM, zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na portalu internetowym. Co ważne, karty ŚKUP nadal będą aktywne, z pewnymi wyjątkami.

3. Zamówienia nowych kart

Od 13 września nie będzie można składać wniosków o nowe karty ŚKUP przez Portal Klienta ani zamawiać ich z dostawą do domu. Jeśli twoja karta traci ważność we wrześniu, możesz jej używać do końca miesiąca. Nowe karty Transport GZM będą dostępne od 1 października.

4. Ograniczenia w e-portmonetce

Po 22 wrześniu zostanie wstrzymana możliwość korzystania z e-portmonetki w systemie ŚKUP. Jeśli masz tam zgromadzone środki, warto je wykorzystać lub zwrócić przed tą datą. Od 1 października dostęp do e-portmonetki zostanie przywrócony w nowym systemie.

5. Ważne daty

27 września to ostatni dzień, kiedy można dokonywać transakcji w systemie ŚKUP. 28 września system zostanie wyłączony, ale bilety długookresowe zakupione wcześniej będą nadal ważne.

6. Migracja danych

Aby skorzystać z nowego systemu, konieczne jest założenie konta w Transport GZM. W październiku użytkownicy będą mogli przenieść dane ze swoich kart ŚKUP do nowego systemu.

7. Przepraszają za utrudnienia

Adam Krakowczyk, Dyrektor Departamentu Informatyki w Urzędzie Metropolitalnym GZM, podkreśla, że migracja systemu jest skomplikowanym procesem i prosi o wyrozumiałość.

Jeśli masz pytania lub napotkasz trudności, skontaktuj się z infolinią ZTM pod numerem 800 16 30 30. Więcej informacji znajdziesz również na portalu transportgzm.pl oraz w mediach społecznościowych GZM.

Poniżej grafika obrazująca nadchodzące zmiany.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

 

Za mat. pras. GZM, fot. GZM